Bombinomicon

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu makale kozmetik öğe ile alakalıdır. Çizgi roman için, bakınız Bombinomicon (çizgi roman). Merasmus tarafından kullanılan ve bazı Cadılar Bayramı haritalarında görülen Bombinomicon karakteri için, bakınız Bombinomicon (karakter).
Hey, ben bir bomba kitabıyım! Bu oldukça iyi.
Bombinomicon

Bombinomicon, bütün sınıflar için kozmetik bir öğedir. Deri ciltli bir kitap olan ve parlak gözlere sahip Bombinomicon isimli karakterin rozet olarak sununmuş halidir. Kapağın (kitabın kapağı) ortasındaki sivri dişler bir bombayı daire şeklinde çevreler ve bombayı kendi iç tarafına doğru kavrar.

Bombinomicon kapağının ön yüzünde ("alın kısmı" denilebilir) takım renginde bir Demoman'ın sınıf simgesi bulunmaktadır.

Birçok Cadılar Bayramı öğesinin aksine, bu kozmetik tatil kısıtlamalı değildir ve oyuncular tarafından bütün yıl boyunca kullanılabilir. Öğeyi kuşanarak ölen bir oyuncu, hangi gün olduğuna bağlı olarak değişken renkler ile muhteşem bir patlama eşliğinde cesedi yok olur. Değişken kelimesinden kastedilen ise, Cadılar Bayramı ve Dolunay sırasında oluşan patlamanın rengi mor ve morun tonlarında olmasıdır. Yılın diğer herhangi zamanlarında patlama altın renginde olacaktır.

Bu kozmetik öğe, MONOCULUS'ın Eyeaduct'ta yenildikten sonra ortaya çıkan portaldan Ganimet Adasına seyahat edip (gidip), daha sonra orada bir kafes içinde tutulan Bombinomicon'ı toplayarak Sürükleyici Bir Kitaba Giriş başarımını kazanan oyunculara verilir. Bombinomicon kozmetiği belirtilmiş şartları tamamlayan birden fazla oyuncu tarafından da elde edilebilir.

Bombinomicon, Nolan North tarafından seslendirilmiştir.[1]

Tanıtım videosu

İlgili başarımlar

Monoculus angry.png 2011 Cadılar Bayramı başarımları

Sürükleyici Bir Kitaba Giriş
Sürükleyici Bir Kitaba Giriş
Ganimet adasına ulaş ve ödülünü al!

Güncelleme geçmişi

27 Ekim 2011 Yaması (Çok Korkunç Cadılar Bayramı Özel)

  • Bombinomicon oyuna eklendi.

28 Ekim 2011 Yaması

  • [Belgelenmemiş] Bombinomicon üzerinde oluşan bozulma efekti güncellendi.

22 Kasım 2011 Yaması

  • [Belgelenmemiş] Patlamada ortaya çıkan altın parçacıkların Cadılar Bayramı dışında da geçerli olması için efekt güncellendi.

11 Ocak 2012 Yaması

  • Bombinomicon artık ekranı sallamıyor ve patlamadan önce bir gecikme yaşıyor (birkaç saniye bekleniliyor patlama için), böylece özellikle Sniper'lar ve Spy'lar olmak üzere bütün sınıfların gerçek ölüm nedeni daha anlaşılır hale geldi

26 Haziran 2014 Yaması

  • [Belgelenmemiş] Bombinomicon'ın bozulma etkisinin materyalleri güncellendi.

Hatalar

Ek bilgiler

Bu bölüm Bombinomicon kozmetiği hakkında Ek bilgiler içerir. Oyuncu dışı karakter olan Bombinomicon için, bakınız Bombinomicon (karakter).
  • "Bombinomicon" ismi Bomb (Bomba) ve H. P. Lovecraft'in eserlerinden biri olan kurgusal kitap Necronomicon kelimelerini bir araya getirerek oluşturulmuş bir birleşik sözcüktür.
  • Oyunda görmek neredeyse imkansız olmasına rağmen, Bombinomicon modelinin arkasında karakter olan Bombinomicon'ı kısaca anlatan ayrı bir doku vardır. Kitabın içinde Demoman sınıfı amblemli iki sayfa bulmak mümkündür ancak kitap hiçbir şekilde açılamaz.

Galeri

Galeri kozmetiğin resimlerini içerir. Oyuncu dışı karakterin resimleri için, bakınız Bombinomicon (karakter).


  1. 0GJAi.jpg