Satranç Dehası

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Savaş tıpkı bir satranç gibidir: cesaretle üstüne gidilmelidir! Ve satranç taşları yerine, savaşı seven cesur aç orospu çocukları vardır!
Soldier

Satranç Dehası, bütün sınıflar için promosyonel bir kozmetik eşyadır. Takım renkli bir barettir, üstünde iki lastik ile barete bağlı bir satranç tahtası vardır ve harekete bağlı olarak sıçramaktadır. Satranç tahtasının üstünde küçük bir cihaz vardır, bu cihazın üzerinde RED takımı için küçük kırmızı bir bomba, BLU takımında ise bir ingiliz anahtarı hologramı bulunmaktadır, her iki hologramda dönmektedir. Oyuncunun ard arda ölmeden ki öldürme sayısı arttıkça, hologram projeksiyonu çeşitli satranç taşlarına dönüşür.

Bu eşyayı ThinkGeek (İngilizce) veya Valve Mağazasından (İngilizce) Seçkin Team Fortress 2 Satranç Setini satın alan oyuncular Hakiki nitelikte kazanmıştır.

Güncelleme geçmişi

2 Ekim 2013 Yaması

  • Satranç Dehası oyuna eklendi.

11 Kasım 2013 Yaması

  • Satranç Dehası modelini kuşanan kişinin öldürme sayısına göre güncelleyecek.

21 Ağustos 2014 Yaması

  • Demoman'ın Satranç Dehasını kuşanamaması düzeltildi

Ek bilgiler

  • Eşyanın açıklaması 1996 ve 1997 yıllarında eski Dünya Satranç Şampiyonu olan Garry Kasparov'un yaptığı maça göndermedir, bilişim şirketi IBM insan dünya şampiyonunu yenmek amacıyla Deep Blue adında bir satranç oynayan robot geliştirmiştir ve Garry Kasparov ile maç yapmıştır, Garry Kasparov ise sistemi yenmiştir.
  • Satranç Dehası bir ünvandır ve dünya satranç organizasyonu FIDE tarafından oyunculara verilir. Dünya Şampiyonu dışında bir satranç oyuncusunun ulaşabileceği en yüksek ünvan Satranç Dehasıdır.
  • Bu şapka öldürme sayısını sayan eşyalardan önce eklenmiştir, bundan dolayıda oyunda öldürme sayısını sayabilme özelliğine sahip ilk eşyadır.

Hatalar

  • Eğer bir Spy Satranç Dehası ile bir düşmanın kılığına girmiş ise şapka Spy'ın takım renginde görünür.

Galeri