Helezonik Miğfer

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Şah Mat, Stalingrad.
Soldier

Helezonik Miğfer, başarımlar aracılığıyla elde edilebilen promosyonel bir kozmetik öğedir. Önceden bu şapka sadece Soldier tarafından kuşanılabilir olarak ayarlanmıştı, ancak daha sonradan 6 Eylül 2011 Yaması ile birlikte bütün sınıflar için uygun hale getirilmiştir. Şapka ortaçağ döneminde ki şövalyelerin savaş miğferlerinin, üzerinde takım renkli boya izleri ve arkasında ki yumuşak ve kabarık kuş tüyü ile süslenmiş halidir. Bu şapkanın tasarımı Demoman ve Heavy hariç bütün sınıflarda aynıdır, bu iki sınıfta miğferin alt kısmı kaldırılır.

Helezonik Miğfer, Spiral Knights oyununda ki Mission Accomplished başarımını tamamlayan oyuncular tarafından kazanılır.

İlgili başarımlar

Spiral Knights.png Spiral Knights

Mission Accomplished
Mission Accomplished
Reach the first Clockworks Terminal.


Güncelleme geçmişi

14 Haziran 2011 Yaması

  • Helezonik Miğfer oyuna eklendi.

6 Eylül 2011 Yaması

  • Helezonik Miğfer bütün sınıflar tarafından kuşanılabilir olarak güncellendi.

18 Ekim 2011 Yaması

Hatalar

  • Oyun Steam ile açılmasına yani oyuncu Steam kullanarak oyuna giriş yapmasına rağmen, eğer oyunda Spiral Knights veya Sega Pass hesabına bağlanarak ilgili Steam başarımının görevini yapar ise, sistem Steam'da olduğunu varsayarak Steam'da ki kullanıcının başarımının kilidini açar ve şapkayı kazanılır.

Ek bilgiler

  • Açıklamada bahsedilen atların üzerinden geçme durumu, satranç oyununda atların diğer taşların üzerinden L harfine benzer şekilde hareket etmesine göndermedir.
  • Bu öğe, aslında Spiral Knights oyunundaki Mighty Cobalt Helm miğferine daha çok benzese de, buna rağmen oyundaki diğer miğferlerden birinin, yani Helezonik Miğfer'in ismini almıştır.
  • Eğer oyuncunun hesabında Team Fortress 2 varsa, oyuncu Spiral Knights oyununda öğreticiyi tamamladıktan sonra Saxton Hale'den oyun içi bir mesaj gösterilir, ayrıca Mission Accomplished başarımı tamamlandığında ise Mr. Reddy'den bir tebrik mesajı oyuncuya iletilir.
  • Normalde miğferler, arkasında çok bariz bir metal koruma parçası bulunan ve nadiren de olsa oynaklı (yukarı ve aşağıya doğru yüze takılıp çıkarılan) bir vizörü bulunmaktadır. Helezonik Miğfer ise daha çok baskinet tarzı (daha açık, vizörü bulunmayan kasklar) kasklara benzemektedir.
  • Öğenin RED takımındaki renk şeması, Spiral Knights oyunundaki "Heavy" adlı renk şemasına benzemektedir.

Galeri

Ayrıca bakınız