Mac Güncellemesi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 10 Haziran 2010 Yaması sayfasına bakınız.
Its here tr.jpg
ŞU ANDA Valve'de büyük şeyler yaşanıyor. Tek bir meyve ağacıyla ilgili olan şeyler. yani BÜYÜK şeyler. "Grapple." kelimesi ile kafiyeli şeyler. Hatta "Speem Gortress zmavailable on the Babac." cümlesiyle de kafiyeli olan şeyler.
TF2 Resmi Blog'u

Mac Güncellemesi, Windows haricinde ki diğer oyun platformları için desteklenen Team Fortress 2'nin ilk büyük güncellemesiydi. Güncelleme 10 Haziran 2010 Yaması'nda yayınlandı ve bu güncellemenin başlıca özelliği, Mac OS X işletim sisteminde artık oyunu oynayabilmekti. Ayrıca güncelleme de bir Eğitim modu ve onunla ilgili bir harita olan Target adlı harita eklendi, Ekipman, Çanta ve İşleme ekranlarına yardım bölümleri eklendi ve ana menü'nün görünüşünü tamamen elden geçirdiler (yani değiştirdiler). Aynı zamanda botlara karşı oynayabilmek için güncelleme de Tepenin Hakimi haritalarında ve Dustbowl haritasında botlarla yapılabilecek bir Çevrimdışı Alıştırma Modu eklendi, ayrıca birçok küçük değişiklikler yapılmıştır. Güncelleme yayınlandıktan sonra, Mac Mac Güncellemesi'nin tanıtım videosu da yayınlandı ve Soldier, Scout, Heavy ve Saxton Hale'in içinde bulunduğu Apple-temalı bir çizgi roman yayınlandı, bu arada çizgi romanın konusu alternatif bir evrende geçiyordu.

Ayrıca Mac Güncellemesinin yayınlanması oyuncuların kullanabileceği yeni bir kozmetik öğe olan Kulaklıklar'ı da beraberinde getirdi. Kulaklıklar 10 Haziran 2010 ve 14 Haziran 2010 tarihleri arasında Mac işletim sisteminde Team Fortress 2'yi oynayan oyunculara verilmiştir, ancak sonradan bu teklif 16 Ağustos'a kadar uzatılmıştır[1]. Kulaklıklar, Team Fortress 2 ye dahil edilecek olan sadece ikinci promosyon öğesiydi ve hatta Valve'nin kendi ürünleriyle herhangi bir ilgisi olmayan da ilk promosyon öğesiydi.

Eklemeler

Kozmetik eşyalar

Ana madde: Kozmetik eşyalar
Earbuds Kulaklıklar

Haritalar

Ana madde: Haritalar listesi
İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Target Map TR Training.png Eğitim modu
Graduation bomb.png
tr_target
Dustbowl Tr dustbowl0003.png Eğitim modu
Graduation bomb.png
tr_dustbowl

Güncelleme ilerleyişi

Mac Güncellemesi ilk olarak 9 Haziran 2010'da yani güncellemenin yayınlanmadan bir gün öncesinde Valve tarafından resmi blogda Tomorrow adlı bir yazı yayınlandı. Valve blog yazısının altında bulunan yazılar ile güncellemenin az çok ne ile ilgili olduğu hakkında küçük şakalı ipuçları vermiştir. Ayrıca blog yazısının üstünde Kulaklıklar'ın belirgin bir şekilde öne çıkmış olduğu bir resim de vardır. 10 Haziran 2010 tarihinde yani ertesi gün resmi olarak güncelleme yayınlanmıştır ve ayrıca Mac Güncellemesi'nin tanıtım videosu da o gün yayınlanımştır.

Yama

Ana madde: 10 Haziran 2010 Yaması

Galeri

Ek bilgiler

Ayrıca bakınız

Referanslar

Dış harici bağlantılar