Scout Güncellemesi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 24 Şubat 2009 Yaması sayfasına bakınız.
Scout Update Title Card tr.png
Orjinal yedek silahın yerine başka türde bir öğe koymak gerçekten zordu çünkü hem deneyimli oyuncular hem de yeni başlayanlar için öğenin kullanışlılığını bir şekilde ayarlamak gerekiyordu.
TF2 Resmi Blog'u

Scout Güncellemesi, Team Fortress 2 de yapılan büyük güncellemelerden dördüncüsüdür.

Güncellemenin ana odak noktası güncellemenin isminden de anlaşılabileceği gibi Scout'dı. Üç yeni silah eklenmesinin yanı sıra, hem Scout'a yeni sesli yanıtlar eklendi hem de yeni silahlarına birkaç benzersiz ses (yani tek o silahta olan özel sesler) eklendi.

Topluluk tarafından yapılan Egypt, Watchtower ve Junction adlı yeni haritalar da oyuna eklendi, ayrıca bu haritalar yüksek kaliteye sahip olmaları nedeniyle resmi haritalar haline gelmişlerdir. Ayrıca Fastlane haritasına da büyük bir yama yapılmıştır. Başka bir harita olan Pipeline'da, güncellemenin 3. gün ki sayfasında diğer harita resimlerinin arasında gösterilmiştir, ancak daha sonradan bu güncellemeyle yayınlanma planı iptal edildi ve bundan bir sonraki güncellemede yayınlanmıştır.

Scout Güncellemesi, 24 Şubat 2009 Yaması'nda yayınlandı.

Eklemeler

Silahlar

Force-A-Nature Kontrolsüz Güç
Bonk! Atomic Punch Bonk! Atomik Kuvvet
Sandman Uyku PErisi

Haritalar

İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Watchtower Watch 01.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_watchtower
Junction Junct 01.jpg Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_junction
Fastlane
(büyük yama)
Fastlane1.png Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_fastlane
Egypt Egypt 01.jpg Control Point
Controlpoint.png
cp_egypt

Değişiklik yapılan sınıflar

Sınıf Değişiklikler
Leaderboard class spy.png
Spy
Pictogram plus.png Eklendi: Spy'lar artık düşman takımına girdiği zaman silahı kontrol edebiliyor. Ayrıca kılık değiştirmiş iken "son kılık" tuşuna basmak da, direk olarak en son girdiği düşman oyuncunun kılığına girmesini sağlar ve o an kılığına girilen oyuncu hangi silahı kullanıyorsa Spy'da da o gözükür.
Pictogram plus.png Eklendi: Spy'lar kılık değiştirmiş iken düşman takımındaki oyuncuların bilgilerini görebilir.
Pictogram minus.png Değiştirildi: Bıçak yarıçapı 160 derece olarak azaltıldı. Spy'ın arkadan bıçaklama aralığı azaldığından dolayı da hızlı arkadan bıçaklamalar kaldırıldı. Arka arkaya bıçaklamalar hızlandırıldı.
Notlar Tekrardan eski haline getirildiğinden beri şuan bu şekilde.

Güncelleme ilerlemesi

Scout Güncellemesi de, bundan bir önce yapılan Heavy Güncellemesinde olduğu gibi günden güne oyuna yeni şeyler ekleme sistemi doğrultusunda ilerlemişti (zaten sınıf güncellemelerinde hep bu sistem kullanılmıştır), ancak bu kez farklı bir şey yapılmıştır ve o da oyunculara verilen seçme hakkıdır. Yani, oyuncular bir oylama sistemi aracılığıyla, hangi başarım silahının kaç tane başarım yapıldığında açılacağını topluluk karar vermiştir (burada başarım silahını açmak derken 10, 15 ve 20 tane başarım yapıldığında verilen kilometre taşlarından bahsedilmiştir, örnek olarak 10 başarım yapınca Kontrolsüz Güç kazanılmasını topluluk karar vermiştir).

Ek bilgiler

  • Kuponları e-posta yoluyla yollayan hayranlar Valve tarafından bu yaptıkları davranış için ödüllendirilmişlerdir (yani hediye almışlardır). Gönderilen hediyeler; Saxton Hale tarafından yollan bir mektup ve rastgele bir sınıf'ın olduğu bir anahtarlıktır.
  • Kontrolsüz Güç ilk oyuna eklendiğinde hasar oranı gerçekten düşüktü ve buna rağmen oyuncuları gerçekten çok güçlü bir şekilde itebiliyordu (şuan 30'dan fazla hasar verilmişse ve yakın ateş edildiyse etki ediyor), ayrıca kılık değiştirmiş düşman Spy'ları yine aynı bugün ki gibi itebiliyordu (bir yamada düşman Spy'ları ittirelemez olarak ayarlanmıştı ancak daha sonradan tekrar eski haline getirildildi).
  • Bonk! Atomik Kuvvet ilk oyuna eklendiğinde farklı özelliklere sahipti. Öğeyi kullandıktan sonra (yani ölümsüzlük etkisi bittikten sonra), oyuncu bekleme süresi boyunca neredeyse bir Heavy kadar yavaşlıyordu. Ancak tabii ki de sonradan ikmal süresini dengelemek için ayarlar değiştirildi ve bu da Koşuyucuyu Emekli Etme başarımını bu öğe için imkansız hale getirdi (ancak sonradan Kritik Kola ile bu başarım bağdaştırıldı).
  • Uyku Perisi ilk oyuna eklendiğindeki haliyle şuan ki günümüzdeki hali arasında gerçekten belirgin şekilde farklılıklar vardır. Orjinalde uyku perisi ile bir oyuncuyu belirli mesafeden vurulduğunda, vurulan oyuncu birkaç süreliğine sersemliyebiliyordu hemde bu özellik ÜberŞarjlı düşmanlar içinde geçerliydi. Şuan ki sahip olduğu özellikler öncekine kıyasla gerçekten daha çok dezavantajlar sağlıyor çünkü hem top düşmanları sersemletmiyor hem de %50 daha az hasar veriyor (top sadece birkaç saniyeliğine oyuncuyu yavaşlatıyor).

Güncelleme Galerisi

Dış harici bağlantılar