Heavy Güncellemesi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 19 Ağustos 2008 Yaması sayfasına bakınız.
Heavy Update Title Card tr.png
Diğer tasarım toplantılarında yaptığımız ne ise yine aynı şey. Hem makul kısıtlamaların olduğu hem de Heavy'e hitap eden yeni unlockable (başarım öğeleri) ile gelmeyi deneyin bana. Ek olarak, iki geçerli fikri karşılaştırırken, fikirlerdeki faydalı olabilecek detayları birleştirmeye çalışın. Yapmak istediğimiz şey (yani hedefimiz); Heavy'nin Medic olmadan da daha çok hayatta kalabilmesi.
Robin Walker

Heavy Güncellemesi, (ayrıca A Heavy Update (Bir Heavy Güncellemesi) olarak da bilinir), Team Fortress 2 için üçüncü büyük içerik güncellemesiydi.

Güncellemenin odak noktası adından da anlaşılabileceği gibi Heavy sınıfıydı. Diğer sınıf güncellemelerinde olduğu gibi, üç yeni silah ve yavaşlatma mekaniği tanıtıldı. Ayrıca Sandviç adlı tüketilebilen öğe, Sandviç ile Tanışın videosu yayınlandıktan sonra ikisi birlikte yayınlanmıştır.

Arena adlı yeni bir oyun modu tanıtıldı. İki takım arasındaki savaşa da odaklanıldı ve oyuna beş yeni harita getirildi. Eklenen beş haritadan ikisi yani Badwater Basin ve Steel sonradan dahil olmuştur, yani ilk başta bu güncellemeyle yayınlanacakları planlanmamıştı.

19 Ağustos 2008 Yaması'nda yayınlanmıştır.

Eklemeler

Silahlar

Natascha Nataşa
Sandvich Sandviç
Killing Gloves of Boxing Kitle Gebertici Boks Eldivenleri

Haritalar

İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Badwater Basin Plbadwater.jpg Yük vagonu modu
BLU Bombcart.png
pl_badwater
Steel Steel Main.png Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_steel
Badlands Arenabadlands.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_badlands
Granary Arenagranary.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_granary
Lumberyard Arenalumberyard.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_lumberyard
Well Tg arenawell.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_well
Ravine Arenaravine.jpg Arena
Controlpoint.png
arena_ravine

Değiştirilen silahlar

Sınıf Silahlar Değişiklikler
Backburner
Sırtyakar
Pictogram comment.png Eklendi: Sırtyakar'a yeni ateş sesleri eklendi.
Kritzkrieg
Kritzkrieg
Pictogram plus.png Değiştirildi: ÜberŞarj oranı %25'e çıkarıldı (%10'dan)

Güncelleme ilerlemesi (veya ilerleyişi)

Diğer büyük güncellemelerde olduğu gibi, Heavy Güncellemeside bir günde yapılmadı. Her gün bir içerik yayınlanıyordu ancak gelecek içerik ile ilgili bilgilendirici sayfalar bir gün önceden yayınlanıyordu.

Ek bilgiler

  • Nataşa'da olan yavaşlatma etkisi ile bir oyuncuya birden fazla isabetli mermiler atılırsa, vurulan oyuncu direk olarak hareketsiz hale gelebilir. Ayrıca bu tamamen durdurma Heavy ile vurulan oyuncu arasındaki herhangi bir mesafede gerçekleşebilir, önemli olan mermilerin isabetli olmasıdır.
  • Sandviç ilk yayınlandığında her yenildiğinde oyuncuya 120 sağlık puanı veren sınırsız kullanımlı bir öğeydi. Ancak sınırsız kullanımı Heavy'nin Medic'siz daha fazla hayatta kalması fikrini ters bir özellikti çünkü Heavy Sandviç ile neredeyse Medic'e ihtiyacı kalmıyordu. Bu yüzden bunu dengelemek adına Sandviç'e yeniden oluşma çubuğu (soğuma çubuğu) eklendi ve artık kullanıldığında Heavy'nin canını tamamen dolduruyor.

Güncelleme sayfaları (veya Güncelleme galerisi)

Dış harici bağlantılar