SAVAŞ! Güncellemesi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 17 Aralık 2009 Yaması sayfasına bakınız.
War Update Titlecard tr.png
Çizgi roman için, bakınız SAVAŞ! Çizgi Romanı.
Günün birinde arkadaşlık biter.
Yönetici

SAVAŞ! Güncellemesi , Demoman ve Soldier için bir sınıf güncellemesiydi. Ayrıca ikinci birden fazla sınıf içeren yamadır ve altıncı büyük içerik paketi yayınlanmıştır. Güncelleme ilk kez 9 Aralık 2009 tarihinde duyurulmuştur ve 17 Aralık 2009 Yaması'nda yayınlanmıştır.

SAVAŞ! Güncellemesi diğer önceki güllemelerden farklıydı çünkü oyunun içinde ve dışında çekişmeli bir müsabaka yapılmıştır. Güncelleme ilk duyurulduktan sonra rekabet başlamıştır; oyunda Soldier veya Demoman oynayan bütün oyuncuların HUD'ına bir öldürme sayacı eklenmiştir, mesela eğer Soldier oynarken düşman bir Demoman öldürülürse Soldier'ın öldürme sayacı artmaktaydı (tam terside Demoman için geçerlidir, Demoman iken düşman bir Soldier öldürüldüğünde de Demoman'ın öldürme sayacı artmaktaydı). Her bir oyuncunun kişisel yaptığı puan toplam öldürme puanına eklenmiştir ve her gün güncelleme sayfasında iki taraf içinde toplam kaç öldürme puanı yapıldığı görüntülenmekteydi. Soldier toplamda 6,406,065 puanla Demoman'ı geçmiştir, Demoman'ın toplam puanı 6.372.979'dur ve gerçekten çekişmeli bir mücadele olmuştur ve Soldier kazandığı için Koruyucu Botlar adlı ekstra bir öğe Soldier sınıfına verilmiştir.

Daha sonrasında Propaganda Yarışması adlı bir ikinci yarışma yapılmıştır. Kullanıcılardan seçtikleri taraf için propaganda posterleri tasarlanması istenmiştir, bu arada taraflar BLU Soldier ya da RED Demoman'dır ve sadece ikisinden biri desteklenebilir. Daha sonra Propaganda Yarışması web sitesinde ki posterler değerlendirilmek için Valve'a teslim edilmiştir. Kazananlara üç tane benzersiz (yani oyunda sadece tek olarak bulunabilen) şapka verilmiştir, yani birinciye J.Axer'ın Şık Şapkası, ikinciye Amber'ın Delilik Derecesinde Radikal Şapkası ve üçüncüye de Sam Amca verilmiştir. Ayrıca Valve'ın belirli konulara göre seçtiği favori posterlerini buradan ulaşabilirsiniz.

Duyurular

SAVAŞ! Güncellemesi, 10 Aralık 2009 tarihinde TF2 Resmi Blog'unda "Savaş Güncellemesi" adlı başlıklı yazıyla resmen duyurulmuştur.

Eklemeler

Silahlar

Direct Hit Direkt Vuruş
Buff Banner Destek Sancağı
Equalizer Dengeleyici
Gunboats Koruyucu Botlar
Scottish Resistance İskoç Direnci
Chargin' Targe Hücum Kalkanı
Eyelander Göz Parlatan

Haritalar

İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Gorge Cp gorge.jpg Kontrol Noktası
Controlpoint.png
cp_gorge
Double Cross CTF DoubleCross RedBase.png Bayrak Kapmaca
Intel red idle.png
ctf_doublecross

Güncelleme'ye duyurudan önce yapılan göndermeler

Yönetici'ye eklenen yeni ses dosyaları

7 Aralık 2009 Yaması'yla (yani duyurudan 3 gün önce) birlikte Yönetici'ye yeni ses dosyaları eklenmiştir. Oyunda rakip taraflarda Demoman ve Soldier sınıfları ile oynanıyorsa mesela, Yönetici rastgele ses komutları söylemek yerine "ihanete uğradığını" veya "Dostluğa tahammül edemediğini" söyler, bunlar SAVAŞ! Güncellemesine önceden yapılan ipuçlarıdır.

SAVAŞ! Çizgi romanı

Ana madde: SAVAŞ! Çizgi romanı.

İlk resmi ipucu 9 Aralık 2009 tarihinde resmi blog'da "Çalışanlara Dikkat..." başlıklı yazıdır. Sayfada sadece "Günün birinde arkadaşlık biter." cümlesi yazmaktadır ve Bayan Pauling'in BLU Soldier ve RED Demoman'ın arkadaş olduklarını Yönetici'ye gösterdiği bir çizgi roman'a bağlantısı (yani üstüne tıklandığında çizgi romana yönlendirmektedir) vardır. İkisinin de sonunda aynı kişi için çalışacaklarını düşünen Yönetici, bunu önlemek için Bayan Pauling'e Saxton Hale ile görüşmesini ve arkadaşların birbirleriyle yarışmasını sağlayacak yeni özel silahlar sipariş etmesini ister.

Bu çizgi roman, güncellemenin kendisiyle birlikte birkaç gün boyunca devam etti. Saxton Hale ile görüşülerek yeni silahlar getirilmiştir ve bu sayede Demoman ile Soldier'ı birbirleriyle yarışmaları için kandırmışlardır.

Güncelleme galerisi

Gizli sayfalar

Ek bilgiler

  • Bu etkinlikteki olayı anımsatmak için Soldier'a ve Demoman'a özel ses komtuları eklenmiştir ve arkadaşlığın aslında hiçbir zaman bitmeyeceğini anlatılmak istenmiştir. Mesela Soldier rakip bir Demoman'ı öldürdüğünde "Sen iyi bir çocuktun, gerçekten iyiydin" diyebilir, ayrıca tam tersi de Demoman rakip Soldier'ı öldürdüğünde "Seni seviyorum adamım" diyebilir.
  • Gazete'de ki yer alan tüm küçük yazılar 1960'lı yıllarda popüler olan ve baskı endüstrileri tarafından kullanılan Lorem Ipsum (veya dummy text) adlı mıgır metinlerdir (yani hazır metinler). Hazır metinlere yazılmasının sebebi okuyucunun yazılı metinleri okurken dikkatinin dağılmaması içindir.

Dış bağlantılar