Şarapnel Tutucu

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Daha fazla yük (bölme) ile aynı miktarda koruma eşyaları.
Şarapnel Tutucu'yu tanıtıcı yazı

Şarapnel Tutucu, Soldier için topluluk tarafından yapılan bir kozmetik öğedir. Gri bir kurşun geçirmez yelektir. Yeleğin üstünde farklı boylarda üç tane torbacık, ortasında bir fermuar, ve sağ göğüsün üzerinde üç adet av tüfeği fişeği mermisi bulunmaktadır. Ayrıca Soldier'ın omuzlarına omuz pedi (veya yastığı) ekler, II. Dünya Savaşı sırasında ABD Ordusu'nda ki cephane taşıyıcıları tarafından kullanılanlara benzerdir.

Şarapnel Tutucu, Steam Atölyesine katkıda bulunulmuştur.

Güncelleme geçmişi

15 Mayıs 2017 Yaması (Kara Gün Paketi)

  • Şarapnel Tutucu oyuna eklendi.

Ek bilgiler

  • Öğenin orjinal yani İngilizce ismindeki Flak uçaksavar topçu sınıfıyla ilgilidir. Türkçesinde ki Şarapnel ise, bu topçu sınıfında kullanılan bir patlayıcı cephane türüdür.
    • Bu kelime Almanca bir kelime olan "FliegerabwehrKanone"dan gelmektedir ("uçaksavar savunma topu" anlamına gelmektedir). Bu terim aslında I. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıkmıştır ancak asıl bilinmeye II. Dünya Savaşı'nda kullanılan Alman 8,8 cm FlaK (Alman "Seksensekizlik" topu) ile başlamıştır.
    • Flak kelimesi (daha çok flack olarak kullanılır) yaygın olarak şu anlamlarda kullanılır; olumsuz eleştiri, sorgulama, sözlü saldırı ve alay etme.
    • Öğenin orjinal yani İngilizce ismi olan Flak catcher (Şarapnel Tutucu), II. Dünya Savaşı sırasında ordu ile ilgili jargondur, takımın geri kalanını korumak ve uçak düşürmek için belirlenmiş bir kişi anlamına gelir. Ayrıca bu kelime çağdaş siyaset ve ticari alanlarda kullanılan aynı genel anlama sahip bir terim daha bulunmaktadır ve bu jargondan türetilmiştir. Ek olarak oyunda bu jargona benzer bir Soldier oynanış tarzı bulunmaktadır.
  • Bu öğenin tasarımı Team Fortress Classic'in karakterlerinden biri olan Soldier'ın yeleğinden esinlenilmiştir.

Galeri

Ayrıca bakınız