İsim Etiketi

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Tanışmaya hazır mısın Sharpy?!
Sniper

İsim etiketi bir araç eşyasıdır, boş etiketin ipe bağlanmış bir şekilde görünür.

Bu eşyayı çantadaki uyumlu bir eşya ile kullanmak oyuncuya o eşyaya özel ad vermesini sağlar (40 ya da daha az karakter ile). İsim etiketini ad verilmiş bir eşyaya kullanmak eşyayı yeniden adlandırır. İsim etiketleri kullanım sınırlı eşyalardır, ve sadece bir defa kullanılabilir. İsimlendirilmiş eşya orjinal haline, eşyayı çantadan seçerek ve 'Temizle' tuşuna basarak dönüştürülebilir. Bir eşyayı temizlemek ondan tüm özelleştirmelerini kaldırır, özel adlar, açıklamalar, ve boya dahil. Bir eşyayı orjinal durumuna dönüştürmek İsim Etiketini iade etmez.

Bir eşyayı adlandırmak yeni eşya arasında tırnak işaretleri ekleyerek eşya kalitesi'ni korur. Herhangi bir önek tıpkı "Klasik," "Garip" ya da "Olağandışı" üzerine yazılcaktır. Bu işleme sayılarını da içerir. Değiştirilmemiş eşyalar ile aynı tarzı korumak için, Ünvan Başlığı kullanılmalıdır, mesela her kelimenin ilk harfi büyük yazılmalıdır. İsim etiketi Garip bir silahta kullanıldığınıda, silah onun leş sayısını ve istatiklerini açıklama üstünde gösterecektir.

Eğer varsayılan bir eşya yeniden adlandırılırsa, o Eşsiz bir eşya olur ve daha sonra oyuncu eşya düşmesi olarak bulacak. Yeni isimlendirilmiş eşya orjinal varsayılan eşyadan farklı olarak bulunacak. Oyuncu sonradan hangi eşyayı kuşatacağını karakter ekipman menüsünden seçebilir. Eğer varsayılan silah eski haline döndürülürse, silah oyuncunun envanterinde kalacaktır. Über Güncellemesi itibariyle, yeniden adlandırılımış/açıklanan varsayılan eşyalar hurda metal yapmak için kullanılabilir.


Örnekler

Backpack Kukri.png
"Sharpy"
Seviye 1 Kukri


Backpack Minigun.png
"Sasha"
Garip Minigun - Leşler: 0

Tanıtım videosu

Güncelleme Tarihi

30 Eylül 2010 Yaması (Mann-Conomy Update)
 • İsim Etiketi oyuna eklendi.

6 Ekim 2010 Yaması

 • İsimlendirilmeş eşyalar artık varsayılan ismine döndürülebilir.

20 Ekim 2010 Yaması

 • Satın alınan isim etiketleri artık takas edilebilir.

23 Aralık 2011 Yaması

 • Aksan işaretleri (’) içeren eşya adları ve açıklamalar tek tırnak işaretleri (') kullanılmaya düzenlendi.

14 Şubat 2011 Yaması

 • [Belgelenmemiş] İsim yada Açıklama Etiketler kullanan Bomba Atarlarlar, Tabancalar, ve Av Tüfeğileri artık düzgün c_model'e eşdeğerini kullanıyor.
 • [Belgelenmemiş] Yeniden adlandırılımış Av tüfeği yada Tabanca ile Silahşör kullanıldığı zaman Engineer'in birinci şahıs kollarının yanlış vücut parçasını kullanması düzeltildi .

22 Mart 2012 Yaması

27 Haziran 2012 Yaması

 • Oyunda iken isim etiketi kullanmak herkesi ismin değiştirildiğini bildirir.

23 Temmuz 2012 Yaması

 • [Belgelenmemiş] İsim etiketlerinin fiyatı düşürüldü.

29 Kasım 2012 Yaması

 • İsim etiketleri artık Mann Co. Mağazası'ndan satın alınan Sınıf Başlangıç paketlerinin içine sınıfa özel şapka yerine alarak eklendi.

1 Ekim 2014 Yaması

 • Eşya adının karakter limitinin üstüne gitmesini sağlayan bir Hata düzeltildi

Hatalar

 • Yeniden adlandırılmıl eşyalar kılık değiştirmiş Spylar da düzgün bir şekilde görünmüyor. Örnek olarak, eğer bir Spy yeniden adlandırılımış Medi Gun tutan bir Medic olarak kılık değiştirirse, özel ad düşman baktığı kılıkta gözükmeyecektir.
 • 15 Mart 2011 Yaması ile klasik olan İsim Etiketleri kullanılmış silahlar kaldırılamaz.
 • İsim etiketleri oyune gelmeden önce kazanılan Normal Topluluk Eşyaları adlandırılanamaz.

Notlar

Ayrıca Bak