Alev

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Yanan bir Heavy
Bu makale silahların ürettiği ateş ile alakalıdır. Çevresel ölüm'e sebep olan ateş için, bu makaleye bakınız.
Bakıyorum da alevler içinde kalmışsın.
Spy bariz bir şekilde yanarken

Alev (veya ateş), çoğu zaman Pyro'nun bir çok silahı tarafından gerçekleşen ve bir oyuncuya isabet halinde zamanla hasar veren bir etkidir. Alev, vur ve kaç taktiklerinden ve direk olarak silahlardan gelen hasarı önlemek için yeterli olmadığında, rakibi zayıflatmak veya işini bitirmek için çok faydalıdır. Alev saldırısı yapan oyuncu herhangi bir şekilde ölse bile düşman rakibi hasar almaya devam edeceği için alev saldırıları yaralı bir rakip oyuncunun işini büyük ihtimal bitirecektir.

Yanmaya başlayan bir oyuncunun karakteri otomatik olarak yakındaki bir Medic'in veya herhangi bir takım arkadaşının duyacağı şekilde bağırmaya başlar (bu yandıktan sonra ki acı çekme sesidir). Bir düşman rakibi ateşe vermek aynı zamanda ekranda da farklı bir etki yaratır (alevler ekranın kenarlarında görülür ve oyuncu yandığından dolayı acı çekme sesi duyulur). Ayrıca bir Pyro herhengi bir yere pusup birden fazla kişileri (yani bir grup halindeki) yakarsa eğer, o grup Pyro'yu öldürse bile yanma sonrası hasarı almaya devam edeceği için bu gerçekten aşırı başarılı bir saldırı girişimi olur. Yanan Sniper'cılar, Tüfek'in dürbününü açıp nişan alması son derece zor olacaktır, çünkü Sniper yanarken her zaman istemsiz bir şekilde minik hareketler yapacağı için (yanma son bulana dek), dürbünü açtığı zaman kıpırdaşmalar olacağı için yanmadan dolayı doğru yere nişan alamayabilir (ancak bunu Sniper, Miskin Kampçı kuşanarak bunu önleyebilir). Bir Medic'i çağırırken, çağıran kişinin yandığını belirtmek için Medic sembolü yanar. Sembolün yanmasının asıl anlamı, acil bir şekilde hedef iyileştirilmeli demektir (yani diğer oyunculardan öncelikli bir şekilde).

Bir oyuncunun kılık değiştirmiş bir düşman Spy olduğunu kontrol etmek için alev kullanılabilir. Minik bir alev veya patlayıcı mermi bile gizlenmiş (görünmez olmuş) veya kılık değiştirmiş düşman bir Spy'a direk olarak etki gösterecektir, yani Spy'ın gizlenmesi veya kılık değiştirmesi onun dokunulmaz olduğu anlamına gelmez. Normal bir şekilde yanan oyuncular da, kılık değiştirmemiş bir Spy olmadıklarını belli edilmesi için ek renkli bir parçacık efekti oluşmaktadır; bu parçacık efekti kılık değiştirmiş Spy'ları diğer takım arkadaşlarından ayırmak için çok yararlı bir etkidir.

Yanma sonrası hasarının çoğalıp artmaması için Sıhhilah kullanılabilir, ayrıca herhangi bir kaynaktan (patlayıcı, mermi gibi) gelen çeşitli saldırıları (yani seçilmiş olan hasar türüne karşı) önlemek için kullanılan Aşı Aleti'ni alev olarak ayarlanıp yanma hasarının çoğalmaması için kullanılabilir. Yani Yanma sonrası hasarını direk olarak azaltmak için Medic'in iyileştirmesi kullanılır ve kullanıldığında direnç kalkanı %20 oranında çoğalır.

Yangın etkisi, etkiyi başlatabilecek olan herhangi bir silahın direk olarak oyuncuya teması halinde hemen olarak başlar. Alev temas ettikten sonra oyuncunun sağlık puanı her yarım saniyede 4 Sağlık puanı olmak üzere azalır (Yağyakar kullanılmışsa 1 Sağlık puanı), bu on saniyede toplam 80 sağlık puanı hasarı demektir (Yağyakar için ise 20 sağlık puanı hasarı demektir). Bir alev silahı ile herhangi bir oyuncuya ateş edilip oyuncu yangın etkisinin altına alınırsa eğer, etki 10 saniye kadar sürebilir, süreyi ard arda devam ettirilirse (yani oyuncunun yakılma süresi) eğer, hedef oyuncunun alev ile doğrudan temas halinde ki süreye bağlı olarak 3 veya 10 saniye arasında etki süresi yükselebilir. Alev silahları, yanan oklar ve Huo-Long Ateşleyicisi'nin ateş çemberi 7.5 saniyede ard arda yanmaktadır, İnek Mengenesi 5000'in alternatif atışı ise 6 saniye sürmektedir. Bu silahlardan tekrar ek olarak yapılan atışlar, yanma sonrası süresini tekrardan başa sarar.

Yanma sonrası hasarı kritike dönüşmez; Ancak hedef, mini kritik etkisi altındaysa (mesela Kavate, ölümle işaretlenmişse veya hedefe saldıran oyuncu Destek Sancağı'nın etkisi sağlanmışsa eğer mini kritik vuruş yapabilir (aslında buda mini kritike dönüşmez sadece ilk baştaki vuruş olur).

Düşman bir Pyro'nun Ejderhanın Öfkesi veya Gaz Kaçağı haricinde (Pyro'nun normalde yanma sonrasına olan bağışıklığı ile alakası olmayan veya direk olarak etki etmeyen öğeler gibi) alevlerin oluşturduğu yanma sonrası hasarına karşı bir direnç kuvveti olduğunu unutmayın. Yani Pyro'lar doğrudan alev saldırılarından hasar alır ancak zamanla bütün sınıflarda oluşan yanma sonrası hasarı onlarda oluşmaz. Ancak Pyro yanma sonrası hasarına neden olan bir silah ile hasar aldıktan sonra ki oluşan birkaç saniyelik (belki salise) alev'in geçme süresi arasındaki zaman yanma hasarı olarak bir nevi sayılabilir ve ayrıca Pyro ek olarak bir hasar almaması demek kritik vuruşlara karşı bir direnç kuvveti olduğu anlamına gelmez. Yani Yangın Baltası, Kartpostal Zımbalayıcısı, Güneş Asası, İşaret Fişeği, Patlatıcı ve Kavurucu Atış'ın mini kritik vuruşlarına maruz kalabilir. Bu arada her iki takımdan farketmeksizin bir Pyro kılığına girmiş bir Spy ateş ile temas ettiğinde yanar ve yanma sonrası hasarı alabilir.

cl_burninggibs komutu 1'e ayarlanırsa eğer patlama nedeni ile ölen bir oyuncunun vücut parçalarının yanması mümkün kılınabilir (yanarken patlayarak ölürse eğer).

Yanarken hayatta kalabilme yolları

Ayrıca bakınız: Hasar
Hasar ve işlev süreleri
Hasar türü Ateş
Cephaneli mi yakın dövüş mü? Her ikiside değil
Hasar
Yanma 4 / atış başına
toplam 80
Ateş sönene kadar (mini kritik) 5 / atış başına
toplam 100
İşlev süreleri
Saldırı gecikmesi 0.5 s
Alev sönme süresi 3-10 s
Değerler topluluk testlerinde kaydedilmiştir ve yaklaşık değerlerdir.

Yanma sonrasına sebep olan silahlar

Yanma sonrasına sebep olan silahların listesi
Birincil Cow Mangler 5000
 • Alternatif atış: Düşman hedefine isabet halinde Mini-kritik bir vuruş yapmış olunur. Ayrıca oyuncu menzil içinde olduğunda da tutuşacaktır.
İnek Mengenesi 5000
Birincil Flame Thrower Rainblower
Alev Silahı Gökkuşağı Üfleyici
Nostromo Napalmer
Nostromo Yakıcısı
Backburner
Sırtyakar
Degreaser
 • Bu silahın neden olduğu sonradan yanma hasarı, varsayılan Alev Silahı ile kıyasla %75 daha az hasar verir.
Yağyakar
Phlogistinator
 • Bar dolduğu zaman Mmmmph alayı kullanılabilir.
Flojistonatör
Dragon's Fury
 • Diğer bütün silahlardaki normal alev ateş etme şekli yerine kısa menzilli atışlar yapılır.
Ejderhanın Öfkesi
İkincil Flare Gun
 • Yanan herhangi bir oyuncu atış yapılıp isabet ederse eğer atış, kritik bir vuruş yapılmış olur.
İşaret Fişeği
Detonator
 • Alternatif atış: Patlatıcı'nın mermisini patlatabilme. Belirli bir yarıçap içinde ki düşmanlara hasar verecektir. Yere ateşlendiğinde veya mermi hedefe çok yakın bir yerde patlarsa, yine hasar verilecektir.
 • Yanan bir oyuncuya Mini-kritik hasar verir. Düşman silahın patlama yarıçapının alanında olması bile yeterlidir (düşmana direk olarak isabet edecek diye bir kural yoktur, önemli olan nasıl olduğu farkedilmeksizin küçük bir temastır).
Patlatıcı
Manmelter
Adam Eritici
Scorch Shot
 • Patlayan parıltılı bir fişek ateşler ve patlamaya yakalanan tüm düşmanlara hasar verir.
 • Yanan bir oyuncuya Mini-kritik hasar verir. Düşman silahın patlama yarıçapının alanında olması bile yeterlidir (düşmana direk olarak isabet edecek diye bir kural yoktur, önemli olan nasıl olduğu farkedilmeksizin küçük bir temastır).
Kavurucu Atış
Gas Passer
 • Bir düşmana atılıp isabet halinde, 10 saniye boyunca ekstra bir yanma etkisi uygulanır. Normalde sonradan yanmaya bağışıklığı olan Pyro'lara karşı bile bu etki işe yarar (yani isabet eden Pyro'lar yanma bağışıklığını 10 saniyeliğine kaybeder).
Gaz Kaçağı
Yakın Dövüş Sharpened Volcano Fragment
Sivreltilmiş Volkan Parçası
Birincil Huo-Long Heater
 • Heavy bu silahı kuşandığında, namluyu döndürürken etrafından bir ateş çemberi oluşmaktadır ve ateşe temas eden herkesi tutuşturmaktadır.
Huo-Long Ateşleyicisi
Birincil Huntsman Fortified Compound
 • Oklar, bir Pyro olan takım arkadaşınızın yardımıyla yani alev silahını kullanarak ateşlendirilebilir (ayrıca DeGroot Keep haritasında bulunan meşaleler ile de ateşlendirilebilir).
Avcı Güçlendirilmiş Yay
Notlar
 • Sonradan yanma (veya yanma sonrası), yanma efekti yerine, Pyroland'da oyuncular da parıltılı efektler olur.


Yanarken hayatta kalabilme yolları

Aşağıdaki maddeler yanmalta olan bir oyuncuyu söndürecektir:

 • Bir sağlık paketinin alınması, beslenme çantası öğelerini yerden almak (beslenme çantası öğesine sahip olan bir oyuncunun yere fırlatmasıyla mümkündür) ya da ölü bir oyuncudan düşen bir beslenme çantası öğesini almak.
 • İkmal dolabına dokunmak.
 • Bütün vücudunu bir su kütlesine sokmak. Yani buradaki bütün vücuttan kastedilen, küçük su birikintileri gibi (2Fort'taki kanalizasyon tünellerinden olan sular gibi) su kütleleri yanan bir oyuncuyu söndürmeyecektir.
 • Bir Medic, Dispenser veya Yük Vagonu tarafından tamamen iyileştirilmek alevleri söndürecektir.
 • Bozuk Süt, Mutasyona Uğramış Süt, Kavate ve Mutasyona Uğramış Ekmek Turşusu'nu kuşanmış bir Scout veya Sniper olan takım arkadaşınız size bunlardan herhangi birini atarsa. Ayrıca bu sınıflar kendileri eğer yanıyorsa, kendilerini söndürmek için bunlardan herhangi birini ayaklarına atıp alevleri durdurabilir.
 • Pyro olan bir takım arkadaşınız size Alev silahı'nın geri püskürtme özelliğini kullanırsa.
 • Bir Spy yanarken Kusursuz Kopya'sını kullanırsa
 • Bir Spy'a Buz Salkımı'nı kuşanmış iken ve aktif olarak kullandığında alev gelirse eğer
 • Sürekli olarak ÜberŞarj aktif edilirse eğer; ancak bir Kritzkrieg veya Hızlı Çözüm'ün ÜberŞarjı, alevleri normal hızdan daha hızlı söndürmeyecektir.
 • Bir Pyro olan takım arkadaşınız Adam Eritici'nin alternatif atışını üzerinizde kullanırsa eğer
 • Bir Spy iken ve İşbirlikçinin Kunaisi'ni kuşanmış olduğunuzda, eğer bir oyuncuyu arkadan bıçaklarsanız (bu bıçak ile arkadan bıçakladığınızda yüksek bir can kazandığınızdan dolayı).
 • Demoman olduğunuzda üç kalkandan herhangi birini kullanarak (şarjı doldururken de işe yarar).

Aşağıdaki yöntemler yanmayı durduramaz, ancak yanma hasarını yapan oyunculara hasar vererek ya da yanma sonrası hasarını hafifletebileceğinden dolayı daha hızlı iyileşmenizi sağlayarak belki hayatta kalmanıza fayda edebilir:

 • Bir Medic, Dispenser veya bir kaç saniye daha az bir süre için Yük Vagonu tarafından iyileşmiş olmak.
 • Scout iken Bonk! Atomik Kuvvet içmek yanma etkisini ortadan direk olarak kaldırmaz ancak Bonk!'u içtikten sonra dokunulmaz (yani hasar alınamaz) hale gelindiği için yanma sonrası süresini kısaltarak oyuncunun hayatta kalmasına bir nevi yardım eder. Ayrıca, yangın etkisinden dolayı oluşan hasarlar yavaş bir etki haline gelecektir.
 • Göz Parlatan, Kara Kutu veya İşbirlikçinin Kunaisi gibi herhangi bir düşman öldürdüğünde sağlık puanı kazandıran silahlar ile bir hedefi öldürdüğünde.
 • Kaçakçı veya Tümen Desteği gibi oyuncunun maksimum sağlığını arttıran silahları kullanmak.
 • Tümen Desteği'nın etkisi altında iken.
 • Hücum Kalkanı, Görkemli Kalkan ve Dalgakıran tarafından sağlanan hasar direnci.
 • Bir Soldier Fatih kuşandığında Soldier'a sağladığı sağlık yenilemesi.
 • Bir Sniper Miskin Kampçı kuşandığında Sniper'a sağladığı sağlık yenilemesi.
 • Medic'in kendine özgü olan sağlık yenileme özelliği.
 • Medic'in Oktoberfest alay hareketi.
 • Medic Cerrah'ı kuşanıp alay hareketi yaptığında veya sadece onu tutması (ancak alay hareketi yapması yakınındaki herkese, sadece tutması ise kendine sağlık yenilemesi kazandırır).
 • Spy gizlenmiş iken %20 hasar direncine sahiptir alevlere karşı.
 • Kusursuz Kopya aktif iken alev etkisi altında kalırsa oyuncu, %75 hasar direncine sahiptir alevlere karşı (ilk vuruş için).
 • Kusursuz Kopya'nın pelerin hasar direnci (yani sahte ölüm aktif edilip görünmez olunduğu zaman) 3 saniyeliğine %65'ten %20'ye düşmektedir.

Alevlere karşı etkili olan belirli silahlar

Aşağıdaki silahlar, alevli saldılara karşı ek direnç veya en azından hasarın oranını azaltmaktadır. Her iki ayrı bir alev hasarı yapan bir öğenin ayrı bir şekilde temas etmesi'nin (Sivreltilmiş Volkan Parçası'nın yakın dövüş hasarı vererek başka bir alev hasarı öğesinin yaptığı hasar türünün yerine geçer) yanma sonrası hasarını değiştirdiğini unutmayın.


Alevlere karşı etkili olan belirli silahlar
Yakın Dövüş Sun-on-a-Stick Pictogram info.png  Kuruluyken +25% ateş hasarı koruması
Güneş Asası
İkincil Battalion's Backup Pictogram info.png  Kullanıldığı zaman, yakındaki takım arkadaşlarına ve kullanmış olan kişiye gelen hasarın %35'ini engelleyen bir savunma etkisi sağlar.
Tümen Desteği
Yakın Dövüş Powerjack Pictogram minus.png  Aktif iken, kullanan kişi tüm kaynaklardan (mermi, patlayıcı gibi) %20 daha fazla hasar alır.
Akülü Krikolyoz
İkincil Chargin' Targe Pictogram plus.png  Kullanan kişi %50 alev hasarı direnci kazanır.
Pictogram plus.png  Kalkanın şarj işlemi kullanıcıyı söndürecektir.
Hücum Kalkanı
Splendid Screen Pictogram plus.png  Kullanan kişi %20 alev hasarı direnci kazanır.
Pictogram plus.png  Kalkanın şarj işlemi kullanıcıyı söndürecektir.
Görkemli Kalkan
Tide Turner Pictogram plus.png  Kullanan kişi %15 alev hasarı direnci kazanır.
Pictogram plus.png  Kalkanın şarj işlemi kullanıcıyı söndürecektir.
Dalgakıran
Yakın Dövüş Claidheamh Mòr Pictogram minus.png  Aktif iken, kullanan kişi tüm kaynaklardan (mermi, patlayıcı gibi) %15 daha fazla hasar alır.
Meşhur İskoç Kılıcı
Birincil Natascha Pictogram plus.png  Namlu dönerken silahı kullanan kişiye %20 hasar direnci sağlanır.
Nataşa
Brass Beast Pictogram plus.png  Namlu dönerken silahı kullanan kişiye %20 hasar direnci sağlanır.
Pirinç Canavar
İkincil Buffalo Steak Sandvich Pictogram minus.png  Öğe kullandılıp etkisi altında olunduğunda, alınan hasar %25 oranında artacaktır.
Bizon Biftekli Sandviç
Yakın Dövüş Fists of Steel Pictogram plus.png  Aktif iken, kullanan kişiye menzilli saldırılara karşı %40 hasar direnci sağlanır.
Demir Yumruk
Warrior's Spirit Pictogram minus.png  Aktif iken, kullanan kişiye tüm kaynaklardan (mermi, patlayıcı gibi) %30 daha fazla hasar alır.
Savaşçının Ruhu
Yakın Dövüş Southern Hospitality Pictogram minus.png  Kullanan kişiye %20 daha fazla yangın hasarı dirençsizliği sağlar.
Güney Misafirperverliği
İkincil Vaccinator Pictogram info.png  İyileştirirken iyileştiren kişiye ve iyileştirilene seçilen hasar türüne karşı %10 direnç sağlar.
Pictogram info.png  ÜberŞarjlı iken ise, seçilmiş olan bir hasar türüne ve tüm kritik vuruşlara karşı %75 oranında bir direnç sağlar.
Aşı Aleti
İkincil Darwin's Danger Shield Pictogram plus.png  Kullanan kişiye %50 alev hasarı direnci sağlar.
Pictogram plus.png  Yanma sonrası hasarına karşı bağışıklık sağlar.
Darwin'in Tehlike Kalkanı
Yakın Dövüş Bushwacka Pictogram minus.png  Aktif iken, kullanan kişi tüm kaynaklardan (mermi, patlayıcı gibi) %20 daha fazla hasar alır.
Çalıbiçer
Yakın Dövüş Spy-cicle Pictogram plus.png  Alev ile temas altında kalındığı zaman: 1 saniye boyunca yanma etkisine (temas halindeki oluşan direk yanma etkisi) ve 10 saniye boyunca yanma sonrası hasarına karşı bağışıklık kazandırır.
Pictogram info.png  Yanarken alevleri söndürmek için kullanılabilir.
Buz Salkımı
PDA2 Invis Watch Enthusiast's Timepiece Pictogram info.png  Görünmez iken %20 hasar direnci
Pictogram info.png  Gizlenme (görünmez) sırasında yanma süresi kısalır.
Görünmezlik Saati Koleksiyoncunun Saati
Quäckenbirdt
Quäckenbirdt
Cloak and Dagger Pictogram info.png  Gizlenme (görünmez) sırasında %20 hasar direnci sağlar.
Pictogram info.png  Gizlenme sırasında yanma süresi azaltılır.
Pelerin ve Hançer
Dead Ringer Pictogram info.png  Ateş ile temas halinde, gelen hasarın %75'ini engeller.
Pictogram info.png  Kusursuz Kopya'nın pelerin hasar direnci (yani sahte ölüm aktif edilip görünmez olunduğu zaman) 3 saniyeliğine %65'ten %20'ye düşmektedir.
Pictogram info.png  Yanarken alevleri söndürmek için kullanılabilir.
Pictogram info.png  Aktif edildiğinde 3 saniye boyunca yanma sonrası hasarına bağışıklık kazanırsınız.
Kusursuz Kopya


İlgili başarımlar

Achieved.png Genel

Sıcaktan Kaçış
Sıcaktan Kaçış
Yanarken suya atla.


Alev Püskürtücü
Alev Püskürtücü
30 saniye içerisinde beş düşmanı ateşe ver.


Leaderboard class soldier.png Soldier

Yanarsam Yakarım
Yanarsam Yakarım
Yanarken 20 düşmanı öldür.


Leaderboard class pyro.png Pyro

Uyarı Atışı
Uyarı Atışı
İşaret fişeği ile 100 düşmanı ateşe ver.


Yanık Koğuşu
Yanık Koğuşu
Überşarjlamaya hazır olan 3 Medic'i ateşe ver.


Kontrollü Yakış
Kontrollü Yakış
Kontrol noktalarınızdan birini ele geçirmeye çalışan 50 düşmanı ateşe ver.


Ateşli Güvenlik
Ateşli Güvenlik
Takım arkadaşının yapısı üzerine elektro bozucu yerleştiren 5 Spyateşe ver.


Ateşin Var Mı?
Ateşin Var Mı?
Sigarasını fırlatmakta olan bir Spyateşe ver.


Sonraki Çıra
Sonraki Çıra
Bir düşmanı ve onu iyileştiren Medic'i ateşe ver.


Kundaklama Ustası
Kundaklama Ustası
Toplam 1 milyon puanlık alev hasarı ver.


İçten İçe Yanış
İçten İçe Yanış
Görünmez olan 10 Spyateşe ver.


Sosis Kızartma
Sosis Kızartma
2 düşman Scout'u aynı anda ateşe ver.
Yangın Vaftizi
Yangın Vaftizi
10 düşmanı yakarak suya atlamaya zorla.


Kombine Yangın
Kombine Yangın
Ateşe verdiğin 20 oyuncunun işini bitirmek için av tüfeği'ni kullan. .


İstihbarat Yakan
İstihbarat Yakan
İstihbaratınızı taşıyan 5 düşmanı yak.


Yangını Seyret
Yangını Seyret
Dürbünden bakan 10 Sniperateşe ver.


Ben Kızartırım
Ben Kızartırım
10 kılık değiştirmiş Spyateşe ver.


Pastırma Kızartması
Pastırma Kızartması
Alev silahı ile 50 Heavy öldür.


Pilot Işığı
Pilot Işığı
Roket zıplaması yapmış bir Soldier'ı havadayken tutuştur.


İkinci Derece Yanık
İkinci Derece Yanık
Başka bir Pyro tarafından ateşe verilmiş bir düşmanı öldür.


Siftah
Siftah
Az önce ışınlayıcı kullanmış 10 düşmanı ateşe ver.

Leaderboard class heavy.png Heavy

Rasputin
Rasputin
Hiç ölmeden, yakın dövüş silahı, mermi, alev ve patlayıcı hasarı al.


Leaderboard class engineer.png Engineer

Sessiz Centilmen
Sessiz Centilmen
Kurduğun dispanserler ile yanan 20 oyuncuyu söndür.


Leaderboard class medic.png Medic

Otoklav
Otoklav
Bir Pyro'nun tek ÜberŞarjla 5 düşmanı yakmasına yardım et.


Cehennem Hekimliği
Cehennem Hekimliği
Yanan 100 takım arkadaşını söndür.


Leaderboard class sniper.png Sniper

Dostluk Altın Gibidir
Dostluk Altın Gibidir
Yanan bir takım arkadaşını Kavatenle söndür.


Leaderboard class spy.png Spy

İfşa Bildirisi
İfşa Bildirisi
Pelerin kullanımdayken yanmaya başladıktan 30 saniye sonra hayatta kal.


Öldürme simgeleri

Kullanılmayan öldürme simgeleri

Güncelleme geçmişi

9 Ekim 2012 Yaması

20 Ekim 2017 Yaması

 • Yanma sonrası (veya sonradan yanma), yanarak zamanla yapılan bir öldürme
  • Alev Silahı ile bir oyuncuya alev saldırısı yapıp temas halinde, artık maksimum yanma süresi diye bir şey yoktur. Artık yanma süresi hedefin doğrudan alevlerle ne kadar temas halinde bulunduğu süreye göre ayarlanmaktadır - en az 3 saniyeden olmak üzere en fazla 10 saniyeye kadar süren yanma süreleri vardır.
  • Her atış başına (ard arda) yapılan yanma hasarı 4'e yükseldi (3'den), saniyede toplam 8 yanma hasarı elde edilebilir (6 saniye'den).
  • İşaret Fişekleri artık 7,5 saniyelik bir yanma süresine sahiptir (10 saniyeden az), ancak önceki gibi aynı toplam hasar ne ise o kadar hasar vermektedir.
  • Yanma sonrası hasarı artık doğrudan Medic'in iyileşmesini azaltır ve direnç kalkanlarını %20 oranında azaltır.
   • Not: Bu etki daha önce tüm alev silahlarına (%25 oranında) uygulanmıştı, ancak yanma sonrası süreleri artık ayarlandığı için bu etkiye hafif bir tekrardan ayar çekilmiştir (indirilmiştir).

24 Ekim 2017 Yaması

Kullanılmayan içerik

 • Tüm sınıflar (Pyro hariç) alev etkisi ile öldüklerinde ortaya çıkan kullanılmayan bir ölüm animasyonuna sahiptir.

Hatalar

 • Bir oyuncu yanarken eğer takımlar değiştirilirse (yanan oyuncunun takımı değiştirilirse yani), görsel olarak alevler içerisinde hala kaldığı görülür ancak oyuncu zarar görmeyecektir.
 • Ateş altında iken bir oyuncu başka takıma geçerse eğer, HUD oyuncunun bağlantısı kesilinceye kadar oyuncunun yangın etkisine sahip olduğunu gösterecektir. Bununla birlikte, oyuncu yandığı süre içerisinde herhangi bir sesli tepki vermez veya hasar almaz.
 • Bazen yanma sonrası etkisi yakılan bir oyuncu üzerinde kalmaya devam eder, ancak yine diğerlerinde olduğu gibi oyuncu hasar almaz ve hayatta kalmaya devam eder.

Notlar

Suya düşen yanmış cesetler suyun altında hala yanmaya devam eder ve sönmezler.

Referanslar