Bombinomicon

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ten artykuł dotyczy przedmiotu kosmetycznego. Dla komiksu wydanego w Bardzo Straszne Halloween, zobacz Bombinomicon (komiks).
Hej, jestem książko-bombą! Jest to całkiem niezłe.
Bombinomicon przedstawia siebie

Bombinomicon jest kosmetycznym przedmiotem dla wszystkich klas. Jest to odznaka przedstawiająca pokręcenie wyglądającą, odzianą w skórę książkę z świecącymi czerwonymi oczami i zakrwawionymi, ostrymi zębami w okręgu (kompletnymi ze świecącymi na czerwono dziąsłami), które trzymają bombę. Emblemat Demomana w kolorze drużyny jest odbity na "czole" okładki Bombinomicona.

W odróżnieniu do wielu Halloweenowych przedmiotów, ten przedmiot kosmetyczny nie jest ograniczony do Halloween i pełni księżyca. Gracz, który zginie nosząc go zostanie rozerwany na kawałki w spektakularnej eksplozji, której kolor zależy od danego dnia. Podczas pełni księżyca lub Halloween, wybuch będzie fioletowy. W każdy inny dzień roku wybuch będzie złoty.

Odznaka ta jest przyznawana graczom, którzy zdobyli osiągnięcie Zanurz się w dobrej lekturze, poprzez podróż na Wyspę Łupów, używając do tego portalu, który pojawi się po pokonaniu MONOCULUSA oraz po zebraniu księgi Bombinomicon, przetrzymywanej w klatce na wyspie. Bombinomicon może zostać przyznany kilku graczom, którzy wykonają to zadanie.

Demonstracja

Powiązane osiągnięcia

Monoculus angry.png Okosiągnięcia

Zanurz się w dobrej lekturze
Zanurz się w dobrej lekturze
Dostań się na Wyspę Łupów i odbierz swoją nagrodę!

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 27 października 2011 (Bardzo straszne Halloween)

  • Bombinomicon został dodany do gry.

Aktualizacja z 28 października 2011

  • [Nieudokumentowane] Zaktualizowano efekt wybuchu Bombinomicona.

Aktualizacja z 22 listopada 2011

  • [Nieudokumentowane] Zaktualizowano efekt wybuchu Bombinomicona, aby używał złotych błysków poza Halloween i pełnią księżyca.

Aktualizacja z 11 stycznia 2012

  • Wybuch Bombinomicona nie będzie już trząsł ekranem i eksplozja będzie czasowo opóźniona, aby gracze mogli ustalić przyczynę śmierci.

Aktualizacja z 26 czerwca 2014

  • [Nieudokumentowane] Zaktualizowano materiały efektu wybuchu Bombinomicona.

Błędy

Ciekawostki

  • Nazwa "Bombinomicon" jest połączeniem słów Bombing (bombardowanie) i Necronomicon (angielski). Necronomicon jest odniesieniem do fikcyjnej księgi z filmu The Evil Dead (angielski), która także miała twarz, była oprawiona w skórę i została napisana krwią. Nazwa księgi dla filmu została zaczerpnięta z książek autorstwa H. P. Lovecraft'a (angielski), w których była opisana księga o tej samej nazwie.
  • Bombinomicon, który można znaleźć w Podziemiach Eyeaductu, na Wyspie Czaszki Ghost Fort i Piekle Helltoweru posiada tekst na tyle okładki, etykietkę z obniżoną ceną, wynoszącą $6.66, a na grzbiecie można przeczytać, że książka jest z piętnastego nakładu. Tekst na tyle książki brzmi;


Napisana krwią, oprawiona w skórę oraz zapisana na kartach skradzionych od Brytyjskich królów! Zawierająca ponad 400 stron zaklęć, uroków, przepisów oraz anegdot na temat wysadzania rzeczy w powietrze, Bombinomicon musi zostać przeczytany przez wszystkich miłośników praktykowania eksplozji oraz ekspertów od demolek. Teraz, podczas jej piętnastego nakładu, na każdą kopię tej księgi masz gwarancję, że będzie ona opętana przez złego, gadającego ducha..


"Jeżeli masz zamiar wpatrywać się w jedną księgę tego roku, SPRAW, ABY TO NIE BYŁA WŁAŚNIE TA" - Mag Merasmus

"Nie można oderwać się od tej książki! Szczęki tej książki pochłoną cię całego." - Miesięcznik Sztuk Gravel Pit

"Jeżeli lubisz mroczne sztuki oraz eksplozje, ta księga z pewnością jest najlepszą książką tego roku." - Demolition Gazette

  • W Bombinomiconie na Eyeaductie znajdują się ukryte ilustracje przedstawiające potwora noszącego granaty w okręgu i poradnik tworzenia bomb.
  • Merasmusowi i Bombinomiconowi podkłada głos ten sam aktor, Nolan North[1].

Galeria

Odniesienia