Tux

From Team Fortress Wiki
< Tux
Jump to: navigation, search
Да, to zadziała!
Gruby budując swój własny system Linuksa od podstaw (angielski)

Tux jest promocyjnym przedmiotem ozdobnym dla wszystkich klas. Jest to noszona na pasku, stylizowana wersja maskotki Linuksa.

Posiada trzy style, „Normalny”, „Demoman” i „Pyro”. Styl „Demoman” dodaje Tuxowi opaskę na lewe oko, a styl „Pyro” całkowicie usuwa głowę Tuxa, zastępując ją maską gazową Pyro i zmienia kolor płetw na szare.

W Pyrolandzie przedmiot ten asystuje graczowi przy zabójstwie, jeśli nie zrobił tego nikt inny. Jeżeli przedmiot ma zmienioną nazwę, to właśnie ona jest wyświetlana przy ewentualnej asyście.

Tux został przyznany graczom, którzy uruchomili Team Fortress 2 używając dowolnej dystrybucji systemu Linuks między 14 lutego 2013, a 1 marca 2013.

Tux wciąż mógł być zdobyty po oryginalnej dacie zakończenia promocji. Dopiero pod koniec marca 2013 ostatecznie stał się niedostępny.

Chociaż początkowo obiecano[1], że Tux będzie mógł być wymieniany po zakończeniu promocji, nigdy tak się nie stało i nie wiadomo, czy kiedykolwiek stanie się wymienialny.

Demonstracja w Pyrolandzie

Style

Osobny artykuł: Style
Style
Tux Normal Style.png
Tux Demoman Style.png
Tux Pyro Style.png
Normalny Demoman Pyro

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 14 lutego 2013

  • Tux został dodany do gry.

Aktualizacja z 22 lutego 2013

  • [Nieudokumentowane] Tux może teraz asystować w Pyrolandzie.

Aktualizacja z 17 września 2014

Ciekawostki

  • Nazwa tego przedmiotu pochodzi od akronimu „Torvalds' UniX”, imienia twórcy jądra Linuksa, Linusa Torvaldsa i systemu operacyjnego Unix.
  • Słowo „tuxedo” lub w skrócie „tux” jest potoczną nazwą garnituru pingwina.

Galeria

Przypisy

Zobacz także

Linki zewnętrzne