Duch rozdawania

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ludzie z największymi sercami w naszym eksperymencie byli faktycznie najmilsi w zespole. Skąd to wiemy? Było zobaczyć ile ludzi pojawiło się na ich pogrzebach.
Zespół TF2 na prześwietleniu

Duch Rozdawania jest dodatkowym przedmiotem dla wszystkich klas. Wygląda jak szare mechaniczne pudełko, przyczepione do klatki piersiowej każdej klasy. Urządzenie ma zielony ekran, na którym jest bijące serce z bąbelkami.

Przedmiot ten nalicza ilość upominków rozdanych przez gracza, dzięki Sekretnemu Saxtonowi oraz Furze Prezentów. Każdy podarowany przedmiot zwiększy numer na liczniku.

Rangi

Obecna nazwa rangi tworzy przedrostek nazwy przedmiotu; n.p.: Duch Rozdawania z trzema podarunkami będzie się nazywać "Duch Rozdawania (Doświadczony Darczyńca)". W miarę jak ranga wzrasta, również 'serce' na ekranie pudełka zwiększa swój rozmiar. A więc, serce jest niewidoczne, jeżeli żaden upominek nie został podarowany.

Mimo że, Fura Prezentów może rozdać do 23 podarunków graczom na serwerze za jednym użyciem, licznik zwiększy się tylko o liczbę rozdanych prezentów. Na przykład, jeżeli na serwerze znajduje się tylko 10 graczy, nie licząc samego siebie, tylko 10 upominków zostanie wręczonych, a licznik wzrośnie tylko o 10.

Ranga Wręczonych prezentów Nazwa
0 0 skąpiec Scrooge
1 1 okazyjny ofiarodawca
2 3 doświadczony darczyńca
3 7 adekwatny altruista
4 12 metodyczny Mikołaj
5 20 satysfakcjonujący Samarytanin
6 28 dobroduszny darczyńca
7 37 wybitny wspomożyciel
8 47 doskonały darczyńca
9 57 szafarz spadku
10 68 suzeren szczodrości
11 79 watażka wspaniałomyślności
12 91 pułkownik podarunków
13 104 boss benefaktorów
14 120 hrabia hojności
15 138 filantrop pierwszej klasy
16 158 herold humanitaryzmu
17 179 sławetny Samarytanin
18 210 über-altruista
19 250 niczym Saxton

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 21 grudnia 2011

  • Duch Rozdawania został dodany do gry.

Błędy

  • Zielona część ekranu nadal jest widoczna gdy gracz jest niewidzialny jako Szpieg.
  • Podczas wyświetlania na ekranie wyboru klasy lub ekwipunku, serce może się nie wyświetlać we właściwym rozmiarze, zamiast tego wyświetlając zdobyty rozmiar innego gracza.
  • Katalog Mann Co. opisuje rangę przedmiotu, która zwiększa się z liczbą pojedynków (z Minigry - Pojedynek), zamiast liczby rozdanych prezentów.
  • Błąd Sekretnego Saxtona może spowodować wręczenie prezentu inicjującemu graczowi, nawet gdy serwer jest pełny. Nie zostanie przyznany żaden przedmiot, ale Duch Rozdawania zaktualizuje swój licznik prezentów. [potrzebny cytat]

Ciekawostki

  • Wygląd przedmiotu został zaczerpnięty z końcowej sceny opowieści pod tytułem How the Grinch Stole Christmas! autorstwa Dr. Seuss. Tytułowy Grinch ogląda swoje serce przez promienie X, i widzi jak "trzykrotnie rośnie" gdy odkrywa on "prawdziwe znaczenie" Świąt.[potrzebny cytat]
  • Kardiomiopatia przerostowa jest medycznym terminem na pogrubienie i powiększenie serca.
  • Najniższa cena jaką gracz musi zapłacić za samych Sekretnych Saxtonów (nie licząc zdobytych przez wymianę) aby zwięszkyć poziom Ducha Rozdawania do maksimum, wynosi $247.50 / £147.50 / 185. Najniższa cena jaką gracz musi zapłacić za same Fury Prezentów (pod warunkiem, ze rozda po 23 prezenty za każdym razem) wynosi $219.89 / £164.89 / 164.89.
  • Gdy Duch Rozdawania znajduje się w ekwipunku Pyro, Medyka lub Skauta, przedmiot jest po prawej stronie klatki piersiowej, mimo iż ludzkie serce normalnie znajduje się po stronie lewej.

Galeria

Zobacz także