Mini-Gra - Pojedynek

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Zasady królowej?
Szpieg wyzywający wroga na pojedynek

Mini-Gra - Pojedynek jest elementem, który pozwala wyzwać innego gracza na pojedynek. Można go użyć tylko 5 razy.

Ten przedmiot musi być wybrany w slocie działania w wyposażeniu aktualnie używanej klasy. Po włączeniu (standardowo H), gra spyta czy gracz chce wyzwać kogoś z listy swoich znajomych (którzy muszą w tym momencie grać w TF2) lub kogoś z serwera, na którym obecnie jesteśmy. Gdy wyzwanie jest włączone na ekranie pojawia się powiadomienie. Przeciwnik musi wtedy wybrać: zaakceptować lub odrzucić wyzwanie. Jeśli gracz wyzwie kogoś na serwerze, wszyscy na nim obecni będą powiadomieni. Można uczestniczyć tylko w 1 pojedynku na raz, ale na serwerze może jednocześnie trwać kilka pojedynków między różnymi graczami.

Jeśli przeciwnik zaakceptuje rozpoczyna się Pojedynek. Przedmiot nie zostanie zużyty, jeśli inny gracz odmawia gry. Wygrywa osoba, która zdobędzie więcej punktów na końcu rundy. Zabicia i asysty przeciwko twojemu przeciwnikowi są warte 1 punkt.

Ilość użyć nie zmniejsza się, jeśli na serwerze zmieni się mapa, bądź pojedynek zakończy się wynikiem 0-0.

Pojedynki na mapach typu "dm" stworzonych przez użytkowników mogą spowodować brak końcowego wyniku, ponadto na takich mapach mogą wystąpić inne problemy.

Jeśli na serwerze jest włączony Balans drużyn i gracz uczestniczący w pojedynku zostanie przerzucony do przeciwnej drużyny, automatycznie przegrywa. Prawdopodobnie jest to błąd gry.

Jego wygląd to dwa, skrzyżowane ze sobą Ambasadory.

Rozgrywka

Celem jest uzyskanie Punktów Pojedynku poprzez zabijanie lub asystowanie w zabiciu twojego oponenta. Wyzwany będzie miał nad swoją głową ikonę, podobną do ikony Dominacji, aby go łatwo zidentyfikować. Zmieni się także widok tablicy wyników, w miejscu zwykłych informacji pojawi się aktualna ilość punktów pojedynku.

Każdy, kto ma więcej punktów na koniec rundy wygrywa(i uzyskuje Brązową Odznakę jeśli jej nie miał. To samo dotyczy przegranego). Ewentualnie, jeśli jeden z graczy opuści serwer, wygrywa jego przeciwnik. Użycie komendy 'retry', aby ponownie połączyć się z serwerem jest uznane jako odejście. Mini-Gra - Pojedynek jest anulowana, jeśli jeden z graczy zostanie odłączony przez lagi, reset serwera lub zmianę mapy. Jeśli żaden z walczących nie zdobędzie zabójstw lub asyst, Mini-Gra nie jest używana.

Jeśli jednak jest remis, gdy kończy się runda statystyki pojedynków się zaktualizują i nie zostanie od przywrócony.

Za każdym razem, gdy podniesiesz poziom swojej odznaki otrzymasz dodatkowo 1 przedmiot oraz Mini-Grę z 5 użyciami w prezencie. Przedmioty te są ogłaszane na serwerze jako "%playername% zdobył: %itemname%", rzadziej niż zwykły szablon "znalazł".

Zwycięskie odznaki

Poprzez uczestniczenie w pojedynkach zdobędziesz medale. Pierwszym z nich jest Brązowa Odznaka Pojedynku Poziomu 1. Za każde 10 wygranych pojedynków poziom zwiększa się o 1. Otrzymujesz także w prezencie Mini-Grę z 5 użyciami oraz losowy przedmiot. Na niektórych poziomach twój medal zmieni swoją wartość. Jeśli odznaka zostanie usunięta, zostanie przyznana nowa, po kolejnym wygranym pojedynku. Nowa odznaka będzie miała takie same statystyki jak poprzednia, ale nową datę otrzymania.

Poziom 1 (zagraj 1 Pojedynek)
Bronze Dueling Badge Pojedynek - Brązowa Odznaka
Poziom 25 (wygraj 240 Pojedynków)
Silver Dueling Badge Pojedynek - Srebrna Odznaka
Poziom 50 (wygraj 490 Pojedynków)
Gold Dueling Badge Pojedynek - Złota Odznaka
Poziom 75 (wygraj 740 pojedynków)
Platinum Dueling Badge Pojedynek - Platynowa Odznaka

Galeria

Demonstracja

Ciekawostki

  • Gabe Newell podczas wywiadu oświadczył, że Mini-Gra - Pojedynek będzie nowym trybem gry. Gabe zasugerował także możliwość dodawania innych Mini-Gier w przyszłości.[potrzebny cytat]
  • Podczas gdy ikona plecaka posiada 2 Ambasadory, ikona wewnątrz gry wyświetla dwa Rewolwery.