Dev Buhar Kafa

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Neredeyse hiçbir şey yapmadım... (şapkayı kazanması hakkında
Engineer

Dev Buhar Kafa, bütün sınıflar için kozmetik bir öğedir. Soylu Şapka Yığını ve Yüce Şapkalar Sütunu'ndaki silindir şapkaya benzeyen bir silindir şapkadır. Bir kenarında iki tane küçük buhar borusu ve ibresi en yükseğe fırlamış bir buhar basınç aleti bulunmaktadır, diğer kenarında ise büyük bir buhar borusu vardır. Ayrıca oyuncunun hareketlerine bağlı olarak sallanmaktadır. Dev Buhar Kafa'nın prototipi (ilk türevi) ilk defa 1921'de Bilious Hale tarafından Paris Dünya Moda Fuarı'nda tanıtılmıştır ve amacı ülkenin kömürle çalışan her şeye, var olan ilgisini yeniden canlandırmak içindir.

Bu şapka Foundry haritası için özel olarak yapılan 11 başarımdan (bu şapkayı kazandıran Kilometre Taşı sayılmaz ise) yedisini tamamlayan oyunculara verilmektedir.

İlgili başarımlar

Ayrıca bakınız: Foundry başarımları
Foundry Kilometre Taşı
Foundry Kilometre Taşı
Foundry paketindeki 7 başarımı tamamla.

Ödül: Dev Buhar Kafa


Güncelleme geçmişi

15 Aralık 2011 Yaması (Avustralya Noeli 2011)

  • Dev Buhar Kafa oyuna eklendi.

December 15, 2011 Patch #2

  • [Belgelenmemiş] Öğenin orijinal yani İngilizce ismine "The" ön eki eklenerek uygunbir isim haline gelmiştir.

Hatalar

Ek bilgiler

  • Bu öğenin ismi bir buhar makinesini çalıştırmak için hazır hale getirirken uygulanan bir yöntem ile ilgilidir. Bu yöntem, makine çalıştırılmadan önce kazandaki belirli basınç sınırının aşılmasından ibarettir ve uygulamayla ortaya çıkan yapıya "dev buhar kafa" denilmektedir. Bu tabir aynı zamanda önemli miktarda itici gücü veya hareket eden bir cismin kütle ve hızının çarpımıyla elde edilen hareket miktarını (momentum) tarif etmek için kullanılır.
  • Coal Town haritasındaki müzeye göre, bu makinelerin çalışması için günde 50 kilo kömür gerekmektedir.

Galeri

Ayrıca bakınız