Inżynier a inne klasy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Synu, zaraz ci zmażę ten głupi uśmiech z twojej twarzy!
Inżynier o swojej strategii
Klasa Strategia
Engineer.png
Inżynier
vs Scout.png
Skaut
Jeśli jesteś sam, Skaut może być dla ciebie groźnym przeciwnikiem; jest znacznie szybszy oraz posiada lepszą Strzelbę. Nękaj go z dystansu za pomocą swojego Pistoleta. Gdy podejdzie odpowiednio blisko, zmień broń na Strzelbę, by szybko wykończyć go. Twoje Działko Strażnicze lub też Mini-Działko jest w stanie śledzić ruchy wrogiego Skauta, co zwykle blokuje mu możliwość poruszania się po obszarze, gdzie jest zbudowane. Jeśli będziesz opiekował się Działkiem, dla wrogiego Skauta będzie niewykonalne jego zniszczenie, zwłaszcza, gdy konstrukcja zostanie wybudowana w dobrze chronionym, bezpiecznym miejscu. Jeśli użyje napoju Bonk! Atomowy Kop, aby zdezorientować twoje Działko, rozpatrz możliwość użycia Poskramiacza, by przejąć kontrolę nad konstrukcją i ręcznie rozprawić się z innymi wrogami czyhającymi w pobliżu.
Engineer.png
Inżynier
vs Soldier.png
Żołnierz
Przeprowadzenie samodzielnego ataku na wrogiego Żołnierza nie jest mądrym pomysłem. Jeśli jednak spotka cię taka sytuacja, spróbuj zwabić go, by ten wpadł wprost na twoje Działko. Doświadczony Żołnierz zapewne użyje Wyrzutni Rakiet, przy pomocy której może łatwo zdjąć twoje Działko, znajdując się albo poza jego zasięgiem, albo kryjąc się za osłoną w przerwie między strzałami, albo zdejmując cię jako pierwszego. W tym wypadku schowaj się za swoją konstrukcją, cały czas ją naprawiając. Możesz także użyć Poskramiacza, by skontrować atak. Jeśli ta strategia cię zawiedzie, spróbuj przenieść Działko w bezpieczne miejsce.
Engineer.png
Inżynier
vs Pyro.png
Pyro
Trzymaj się z dala od Miotacza Płomieni Pyro, strzelając do niego z bezpiecznej odległości. Twoje Działko Strażnicze nie powinno mieć problemów z zabiciem Pyro zanim w ogóle się do niego zbliży. Jeśli jednak konstrukcja ta jest zbudowana w złym miejscu, gdzieś w kącie, twój przeciwnik może ci je łatwo zniszczyć dzięki szerokiemu polu rażenia Miotacza Płomieni.
Engineer.png
Inżynier
vs Demoman.png
Demoman
Demoman dzięki Granatnikowi oraz Wyrzutni bomb samoprzylepnych może atakować ciebie oraz twoje Działko zza osłony. Detonacja kilku bomb samoprzylepnych znajdujących się w twoim pobliżu może zabić ciebie oraz zbudowane konstrukcje za jednym zamachem. Staraj się więc nie budować Działka na otwartych przestrzeniach lub tuż koło wyjść, gdyż Demoman może je bardzo łatwo zniszczyć. Zamiast siedzieć i desperacko naprawiać Działko, spróbuj przegonić demolanta przy pomocą Strzelby, jeśli dzieli was niewielka odległość. Odpowiadaj ogniem używając Pistoletu lub Poskramiacza, jeśli jesteś ostrzeliwany na otwartej przestrzeni. Jeśli nie możesz dać sobie rady, przenieś Działko w bezpieczne miejsce
Engineer.png
Inżynier
vs Heavy.png
Gruby
Prawdopodobnie nie przetrwasz starcia twarzą w twarz z Grubym, nawet, gdy w międzyczasie będzie on ostrzeliwany przez twoje Działko. Jeśli Gruby będzie kręcił się po okolicy, kucnij za swoim Działkiem. Gdy ty i twoja konstrukcja będziecie ostrzeliwani, cały czas naprawiaj Działko, a te odwali za ciebie brudną robotę. Tak długo jak dzieli was średnia lub większa odległość, ta taktyka będzie skuteczna, nawet, gdy będzie on pod wpływem ładunku ÜberCharge. Jeśli jednak dojdzie do starcia z niezniszczalnym Grubym na niewielkim dystansie, możesz spokojnie uciekać, bowiem szanse na przetrwanie twojej konstrukcji są wówczas nikłe. Z drugiej strony Gruby pod wpływem ładunku ÜberCharge ma zazwyczaj spore problemy ze zbliżeniem się do Działka, co jest spowodowane tym, iż jest pod wpływem efektu odrzutu. Gdy nastąpi taka sytuacja, możesz bez większych zmartwień zastosować taktykę opisaną powyżej. Przydatny w zdjęciu Grubego z daleka może być Poskramiacz. Jeśli nie ma on rozkręconego Miniguna lub nie zwraca na ciebie uwagi, możesz łatwo zaatakować go z zaskoczenia; 2-3 celne strzały przy pomocy Strzelby z ewentualnym wsparciem Mini-Działka Strażniczego powinno załatwić sprawę.
Engineer.png
Inżynier
vs Engineer.png
Inżynier
Ze względu na fakt, iż z natury preferujesz defensywny sposób walki, prawdopodobieństwo napotkania wrogiego Inżyniera jest niskie, chyba, że jesteś nadzwyczaj agresywny. Jeśli będziesz pozbawiony swojego sprzętu, a napotkasz na w pełni zabudowanego Inżyniera lepiej odpuść sobie i zaniechaj ataku. Jeśli jest on w pobliżu swojego Działka, nękaj go przy pomocy twojego Pistoletu. W pojedynku jeden na jeden Inżynier posiadający Jednorękiego Bandytę może szybko wybudować Mini-Działko Strażnicze, zdobywając znaczną przewagę nad oponentem. Jeśli jesteś częścią drużynowego ataku, przenieś swoje Działko, by zdobyć kontrolę nad terenem, by uniemożliwić wrogiemu Inżynierowi dostęp.
Engineer.png
Inżynier
vs Medic.png
Medyk
Samotny Medyk może być prostym łupem dla ciebie i twojego Działka Strażniczego. W starciu twarzą w twarz unikaj strzałów z jego Karabinu strzykawkowego i odpowiadaj ogniem ze Strzelby. Medyk będzie jednak zwykle w towarzystwie kolegów z drużyny, stąd też będzie trudno ci go zdjąć. Największym problemem, z którym dane ci będzie się borykać jest fakt, iż Medyk jest zdolny do aktywowania ładunku ÜberCharge na swoich towarzyszach. W ten sposób będzie mógł łatwo zniszczyć twoją konstrukcję. Gdy będzie niezniszczalny, będzie zapewne wbiegał wprost na twoje Działko, by skupić na sobie jego ogień; dzięki temu wrogi pacjent może spokojnie je zdjąć. Aby temu zapobiec, kucnij za Działkiem Strażniczym, cały czas je naprawiając. Gdy jest już pewne, że nie uchronisz konstrukcji przed zniszczeniem, oddal się na bezpieczną odległość i spróbuj je odbudować.
Engineer.png
Inżynier
vs Sniper.png
Snajper
Spotkacie się zapewne z dala od twojego Działka , gdyż Snajper ma za zadanie likwidowanie celów z dystansu. Jeśli zbliżysz się do niego, nękaj go za pomocą twojego Pistoletu. Jeśli dojdzie do bliskiego starcia, możesz go szybko zlikwidować dwoma celnymi strzałami ze Strzelby z ewentualną pomocą twojego Mini-Działka Strażniczego. Snajper jest najniebezpieczniejszy na otwartych przestrzeniach; jeśli ustawisz swoje konstrukcje zbyt daleko od niego, będzie łatwo mu je zniszczyć z dystansu. Jeśli będziesz używał Pistoletu lub Poskramiacza, by spróbować odpowiedzieć ogniem z daleka, zapewne szybko padniesz jego łupem. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, stawiaj Działka Strażnicze w osłoniętych miejscach; jeśli Snajper cię zabije, nie będzie miał problemu ze zniszczeniem twoich budowli. Jeśli preferujesz agresywny tryb gry, ustaw Działko koło siebie tak, aby te miało widok na otwartą przestrzeń, podczas gdy ty będziesz znajdował się za osłoną. Naprawiaj wciąż Działko, by nie zostało szybko zniszczone. W ten oto sposób będziesz mógł dłużej utrzymać się na polu walki.
Engineer.png
Inżynier
vs Spy.png
Szpieg
Szpieg jest twoim największym wrogiem. Przebrany nie zwraca uwagi Działka, dzięki czemu może bez problemu zasapować twoje konstrukcje. Jeśli nie znajdują się one pod ostrzałem, zajmij się poszukiwaniem ukrytych Szpiegów. Sprawdzaj każdego gracza zbliżającego się do twojego Działka, by upewnić się, czy nie jest agentem wroga. Gdy Szpieg zasapuje twoje konstrukcje, zabij go w pierwszej kolejności, potem ratuj swoje budowle. W innym razie może on zasapować je ponownie. Aby uniknąć nieoczekiwanych dźgnięć w plecy podczas pracy, sprawdzaj co jakiś czas, czy nie pojawił się za tobą jakiś „kompan”. Nie stój cały czas na na wyjściu teleportera, gdyż przebrany Szpieg może teleportować się za pomocą twojej konstrukcji. Pojawiając się na drugiej stronie zabije cię.


Zobacz także