Demoman a inne klasy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Rozpuszczę was...
Demoman o swoim planie
Klasa Strategia
Demoman.png
Demoman
vs Scout.png
Skaut
Skaut jest przeciwnikiem którego trudno trafić, zaś dla niego samego postrzelenie gracza nie sprawia większego problemu. Należy przewidywać jego działania: umieszczać bomby samoprzylepne w miejscach w których może przechodzić, oraz w sytuacji bezpośredniego starcia razić go ostrzałem z Granatnika. Nawet jeśli zbliży on się do gracza, nie powinno się próbować walczyć z nim wręcz, jako że jego szybkość umożliwi mu uniknięcie wszystkich ciosów przeciwnika.
Demoman.png
Demoman
vs Soldier.png
Żołnierz
Walcząc z Żołnierzem należy trzymać dystans; jeśli gracz pozwoli mu na zbliżenie się, wówczas to on zdobędzie przewagę – jego Strzelba i Wyrównywacz przezwyciężają na każdym polu broń białą Demomana. Należy razić go granatami oraz lepkimi bombami aby uniemożliwić mu marsz. Jeśli wykonuje rakietowe skoki podczas walki, należy spróbować trafić go gdy znajduje się w powietrzu lub umieścić bomby w miejscu gdzie ląduje a następnie zdetonować ładunek.
Demoman.png
Demoman
vs Pyro.png
Pyro
Gracz nigdy nie powinien pozwolić by Pyro zbliżył się do niego. Tak jak w przypadku Skauta, dobrze jest umieścić na drodze bomby samoprzylepne i razić go ostrzałem z Granatnika. Jednakże, w przeciwieństwie do tej klasy Pyro jest w stanie użyć podmuchu powietrza by odbić pociski w z powrotem w stronę gracza. Mimo iż Demoman jest w stanie strzelać pociskami szybciej niż Pyro je odbijać, to należy unikać strzelania w łatwym do przewidzenia wzorcu. Mimo iż Tarcza Szarży redukuje ilość obrażeń które otrzymuje gracz, to nie należy rzucać się na Pyro z bronią białą jako że ten, wciąż może użyć Strzelby lub Poskramiacza Płomieni by łatwo zabić swojego przeciwnika.
Demoman.png
Demoman
vs Demoman.png
Demoman
Mierząc się z wrogim Demomanem należy przede wszystkim starać się trafić go granatami lecz jednocześnie unikać jego ostrzału. Zawsze można użyć własnych lepkich bomb by rozproszyć wrogie lepkie bomby. Demoman posiadający Tarczę Szarży może zwalczyć standardowo wyposażonego Demomana jako że posiada ochronę przed eksplozjami która stawia jego przeciwnika w niekorzystnym położeniu, zwłaszcza jeśli użyje on szarży by zbliżyć się na odległość z której może użyć broni białej.
Demoman.png
Demoman
vs Heavy.png
Gruby
Na średnim dystansie zarówno Demoman jak i Gruby są godnymi siebie przeciwnikami. Nigdy nie należy natomiast walczyć z Grubym gdy ten jest blisko, jako że jego Minigun jest wówczas śmiercionośny. Jednakże, siła jego pocisków spada wraz z odległością od celu w przeciwieństwie do Granatnika. Należy trzymać się z dala oraz wykorzystywać przewagę wysokiego położenia by zniszczyć go za pomocą ładunków wybuchowych. Jego powolny marsz czyni go łatwym celem który można trafić bez większego problemu.
Demoman.png
Demoman
vs Engineer.png
Inżynier
Walcząc z samotnym Inżynierem należy trzymać średni dystans; mimo iż jest on słabszy od innych, żywotniejszych klas, jego Strzelba i Pistolet dają mu przewagę gdy razi ostrzałem przeciwnika znajdującego się blisko. Zamiast bezpośrednio atakować jego Działko Strażnicze gracz powinien wykorzystać trajektorię pocisków by zaatakować nimi przeciwnika spoza obszaru przez niego kontrolowanego. Wyrzutnia Lepkich Bomb czyni Demomana najlepszym wyborem jeśli godzi o niszczenie konstrukcji Inżyniera.; detonowanie kilku bomb jednocześnie wyrządzi znaczne szkody i uniemożliwi wrogowi ich naprawienie. Wyposażenie się w Tarczę Szarży odbierze możliwość użycia Wyrzutni oraz tym samym sprawi że gracz stanie się słabszy w starciu z wrogim Działkiem Strażniczym.
Demoman.png
Demoman
vs Medic.png
Medyk
Tak jak w przypadku Inżyniera, Medyk sprawnie celujący Karabinem Strzykawkowym może być śmiertelnie niebezpieczny na krótszym dystansie. Należy trzymać się z dala by bezpiecznie atakować go granatami i lepkimi bombami. Medyk jest celem pierwszorzędnym, zwłaszcza jeśli leczy swoich sojuszników. Należy wykorzystać zasięg rażenia odłamków by zaatakować zarówno jego jak i pacjenta. Zawsze można też wykonać bombowy skok by zbombardować go z powietrza. Tarcza Szarży może zostać wykorzystana do wykończenia uciekającego Medyka.
Demoman.png
Demoman
vs Sniper.png
Snajper
Gracz z pewnością powinien skrócić dystans pomiędzy sobą a Snajperem tak szybko jak to tylko możliwe. Należy ostrzelić go granatami oraz naładowanymi bombami, jednocześnie poruszając się zygzakiem by uniknąć strzału w głowę. Jeśli gracz decyduje się na bombowy skok lub użycie Tarczy Szarży by się do niego zbliżyć, należy postarać się podejść go w momencie gdy jest zajęty i nie zwraca uwagi na otoczenie. Gdy gracz dostanie się już na dostateczną odległość, starcie stanie się proste, niezależnie od tego czy do eradykacji gracz użyje broni białej czy dystansowej.
Demoman.png
Demoman
vs Spy.png
Szpieg
Demoman jest względnie wolny i zadaje duże obrażenia, co czyni go ważnym celem dla Szpiega. Głównym problemem jest niewidzialność; przebywającego w tym stanie Szpiega trudno jest trafić, zaś on sam może przemknąć niewykryty obok lepkich bomb. Jego Rewolwer jest całkiem potężny w starciach na krótkim dystansie, czyli tam gdzie Demoman jest najsłabszy. Mimo tego, po ujawnieniu Szpiega, broń gracza przezwycięża jego pod każdym względem.


Zobacz też