Pyro a inne klasy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Klasa Strategia
Pyro.png
Pyro
vs Scout.png
Skaut
Nie lekceważ Skauta; jak ty, jest najsilniejszy kiedy znajduje się blisko przeciwnika. Kiedy Skaut będzie za blisko, użyj swojego miotacza płomieni żeby go podpalić, potem strumienia sprężonego powietrza aby zdezorientować go, ale uważaj na strzały z Dubeltówki, które są zabójcze na bliskiej odległości. Kiedy jesteś na średniej odległości, możesz użyć Pistoletu sygnałowego, ponieważ zadaje Mini-Krytyki (gdy Skaut jest podpalony), lub zasyp go gradem śrutu ze Strzelby. Używanie broni do walki wręcz przeciwko poruszającemu się Skautowi jest trudne, ale katastrofalne kiedy są łączone z strumieniem sprężonego powietrza - popchnięcie go strumieniem sprężonego powietrza w ścianę robi z niego łatwiejszy cel. Najważniejsze jest unikanie ataków Skauta do czasu jego spłonięcia lub po prostu można wykończyć go przy użyciu kombinacji twoich broni. Uważaj na Skautów noszących Piaskuna. Bycie ogłuszonym nigdy nie jest fajne, więc używaj strumienia sprężonego powietrza na ułamek sekundy po ujrzeniu Skauta z Piaskunem. Pamiętaj, że piłka leci łukiem i nie jest zbyt szybka, podążaj celownikiem za celem i celuj troszeczkę do góry. Z dobrą precyzją, możesz ogłuszyć Skauta na tak długo aby go spalić. Pomimo, że Wściekłe Mleko może być świetnym sposobem dla Skauta aby się uleczyć czy ugasić, we właściwym momencie możesz odepchnąć je strumieniem sprężonego powietrza w jego stronę. Zwykle poczekaj tylko ułamek sekundy, po czym jak zobaczysz Skauta niosącego Mleko w twoim kierunku, następnie użyj strumienia sprężonego powietrza. Zamiast Skauta, ty będziesz leczony (i każdy z twojej drużyny, kto atakuje do Skauta). Także spróbuj zrobić to przy momencie, gdy Skaut próbuje się nim ugasić. Przy odrobinie szczęścia, ogień nadal będzie płonął aż do wykończenia Skauta.
Pyro.png
Pyro
vs Soldier.png
Żołnierz
Kiedy stajesz na przeciwko Żołnierza, musisz uważać na jego rakiety. Jeśli nosisz miotacz ognia wyposażony w strumień sprężonego powietrza, próbuj odbijać jego rakiety, ponieważ będą one zadawać Mini-Krytyczne obrażenia. Jeśli zorientuje się on, że chcesz odbić jego własne rakiety, może on zacząć strzelać w nieregularnych odstępach czasu żeby cię odrzucić, lub przełączy na inną broń. Kiedy zmieni broń na Strzelbę, odparuj swoją własną bronią drugorzędną. Pyro może łatwo dogonić Żołnierza (chyba, że nosi on aktywny Wyrównywacz), więc nie bój się zaatakować go przy pomocy Gasikiery czy Dupalacza.
Pyro.png
Pyro
vs Pyro.png
Pyro
Pyro są odporni na podpalenia; w związku z tym Pistolet sygnałowy zadaje mniej obrażeń, Miotacze Płomieni są nadal efektywne do walki w zwarciu, a Gasikiera jest prawie całkowicie bezużyteczna. Zapamiętaj, że Dupalacz nadal zadaje obrażenia Krytyczne. Kiedy zaatakuje cię Miotaczem Ognia, zrób to samo atakując go zza pleców - tym sposobem zadasz mu więcej obrażeń niż on tobie. Strzały ze Strzelby są efektywne z bliskiej odległości , a uderzenia bronią do walki wręcz innej niż Gasikiera czy Burzyciel mogą być bardzo przydatne. Strumień sprężonego powietrza jest przydatny do robienia dystansu pomiędzy tobą a wrogim Pyro, co pozwoli ci wydostać się z zasięgu jego Miotacza Płomieni i zabić go Strzeblą z bezpiecznej odległości.
Pyro.png
Pyro
vs Demoman.png
Demoman
Podobnie jak przy Żołnierzu, odbite Granaty i Bomby samoprzylepne są śmiertelne zarówno dla ciebie jak i dla Demomana. Pamiętaj o chronieniu graczy z twojej drużyny odbijając Granaty i Bomby samoprzylepne, które zostały wystrzelone w twoją stronę. Nawet jeśli Granaty zmienią kolor, nadal one mogą zadać tobie obrażenia kiedy są w twoim zasięgu, ale nie ranią one graczy z twojej drużyny. Bomby samoprzylepne, z drugiej strony, pozostaną w posiadaniu Demomana. Uważny Demoman może cię wysadzić jeśli znajdziesz się za blisko odpychając je. Ponieważ Demoman nie może strzelać pociskami, twoja Strzelba i Pistolet sygnałowy, są zarówno skuteczne, jak i bezkonkurencyjne. Jeśli ma on założoną Tarcze Szarży, obrażenia od ognia nie będą efektywne. Używaj strumienia sprężonego powietrza w odpowiednim momencie aby uniknąć ataków z szarżą i uderzeń bronią do walki wręcz. Strzały ze Strzelby lub podpal-i-uderz

Gasikierą są najbardziej użyteczne, bez względu na wyposażenie Demomana.

Pyro.png
Pyro
vs Heavy.png
Gruby
Zawsze zmierzenie się z Grubym jest często samobójstwem, tak samo dla innych klas, które specjalizują się w atakach na bliskich odległościach; jego Minigun może cię zabić w mniej niż sekundę. Kiedy cię zobaczy, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu dręczyć go twojej Strzelby lub Pistoletu sygnałowego z odległości. Żeby go szybko zdjąć, musisz zaatakować go z zaskoczenia przy użyciu Gasikiery (jeśli jest podpalony), aby zadać największe obrażenia. Jeśli masz problemy, po prostu odepchnij go przy użyciu strumienia sprężonego powietrza.
Pyro.png
Pyro
vs Engineer.png
Inżynier
Samotny Inżynier jest łatwym celem. Jego działko strażnicze, to jednak inna historia. Jeśli działko strażnicze zostanie ulepszone do poziomu 3, nie będziesz mógł go rozwalić okrążając je. O ile nie można bezpiecznie zaatakować go z miotaczem ognia lub Strzelby od boku, najlepiej będzie wrócić z graczami z drużyny, aby ci pomogli. Jeśli czujesz się ambitnie, spróbuj odbijać rakiety działka strażniczego z powrotem do jego właściciela i działka.
Pyro.png
Pyro
vs Medic.png
Medyk
Chociaż można łatwo pokonać Medyka w pojedynku jeden-na-jednego, będzie on zwykle otoczony przez kolegów z drużyny. Masz małą szanse, żeby go wykończyć płomieniami, ponieważ odnawiają mu się punkty życia. Najlepiej wciągnąć go w zasadzkę i kierować w kierunku swojej drużyny, aż do jego zabicia. Kiedy Medyk włączy swój ÜberCharge, możesz użyć strumienia sprężonego powietrza, aby go oddzielić od pacjenta.
Pyro.png
Pyro
vs Sniper.png
Snajper
Snajper jest przeciwieństwem Pyro, może być zabity przy użyciu każdej broni z bliskiej odległości. Uważaj na Sikwondo, ponieważ może ugasić twoje płomienie, zredukować twoją obronę, oraz umożliwić mu na strzał w ciebie czy też ucieczkę. Chociaż Sikwondo może być świetnym sposobem, aby Snajper zadał ci dodatkowe obrażenia, we właściwym momencie, możesz je odbić w jego stronę. Zazwyczaj poczekaj tylko ułamek sekundy jak zauważysz Snajpera, który niesie Sikwondo w twoją stronę, po czym użyj strumienia sprężonego powietrza aby je odbić. Także spróbuj zrobić to przy momencie, gdy Snajper próbuje się nim ugasić. Płomienie będą mini-krytyczne, skutecznie odwracając jego dar w jego zgubę. Mini-Krytyki są bardzo katastrofalne dla Snajpera, ponieważ ma on mało punktów życia. Na dalekich odległościach, staraj się przemieszczać po za zasięgiem jego celownika, jeśli to możliwe. Strzały z Pistoletu sygnałowego i Strzelby mogą być śmiertelne, jak również mogą przeszkadzać Snajperowi w celowaniu. Jednakże, Snajper może szybko zabić Pyro strzałem w głowę. Strzały Łowcy są bardzo trudne do odbicia, i niszczące, jeśli są efektywnie wykorzystywane. Snajpera łatwiej jest zabić jeśli nosi on Partyzanta, ponieważ dostaje on więcej obrażeń od ognia. Najszybszą i najbardziej efektywną metodą zabijania Snajpera, nie jest używanie drwin Strzelby czy Pistoletu sygnałowego za jego plecami, ponieważ może cię usłyszeć po czym łatwo zabić, lecz przy użyciu Dupalacza, jako zawsze dostaje obrażenia krytyczne zza pleców.
Pyro.png
Pyro
vs Spy.png
Szpieg
Jesteś najgroźniejszym wrogiem Szpiega. Chociaż nie jesteś odporny na Dźgnięcie w plecy, ale twoje płomienie to naturalny środek odstraszający każdego Szpiega. Ogień pozbawia Szpiega zarówno przebrania jak i niewidzialności, więc Szpiego-Sprawdzaj wszystkich podejrzanych graczy z drużyny krótkim podmuchem ognia. Nie wahaj się przełączyć broni na drugorzędną, aby śledzić uciekających Szpiegów; jego Rewolwer jest zaskakująco celny i może cię szybko zdjąć. Możesz dodatkowo drażnić wrogich Szpiegów za pomocą Burzyciela usuwając ich Sapery z przyjaznych konstrukcji.


Zobacz Też