Gruby a inne klasy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Cała drużyna to dzieciaki!
Gruby w taktycznej analizie oddziałów wroga


Klasa Strategia
Heavy.png
Gruby
vs Scout.png
Skaut
Jesteś wielkim celem; Skaut będzie biegał dookoła ciebie próbując uniknąć strzałów Miniguna. Będzie wykonywał podwójny skok i zmieniał kierunek, przez co będzie ci trudno go trafić. Jeśli weźmie cię z zaskoczenia, to jest w stanie zabrać ci sporo życia nim rozkręcisz Minigun. Dopóki jesteś w stanie utrzymać swój celownik w miejscu, Skaut jest niewielkim zagrożeniem, szczególnie na krótki dystans. Natasza może spowolnić Skauta i uniemożliwić mu ucieczkę.
Heavy.png
Gruby
vs Soldier.png
Żołnierz
Jesteś jedyną klasą mającą więcej życia od Żołnierza. Nie będziesz miał problemu ze sprzątnięciem Żołnierza na średnim dystansie. Masz większą siłę ognia, lecz będzie ci trudno uniknąć jego rakiet, zwłaszcza gdy się chowa lub jest w powietrzu. Jeśli nie stoisz z nim na wprost, strzelaj w jego kryjówki by zabrać mu trochę życia.
Heavy.png
Gruby
vs Pyro.png
Pyro
Twój Minigun na krótkim dystansie może zadać więcej obrażeń niż Miotacz Ognia Pyro lub Poskramiacz Płomieni. Jeśli Pyro nie jest doświadczony w zasadzkach, zdominujesz go na krótkim dystansie. Jeśli jesteś złapany w zasadzkę, rozkręć Minigun i utrzymaj swój celownik w miejscu; duża ilość życia pozwoli ci przerwać obrażenia od ognia. Pyro atakujący od frontu będzie cię okrążał próbując uniknąć ognia twojego Miniguna. nie jest tak szybki jak Skaut, więc trzymanie go na muszce nie jest takie trudne.
Heavy.png
Gruby
vs Demoman.png
Demoman
Bomby Demomana mogą zniwelować twoje obrażenia, szczególnie na dalekim dystansie. Mądry Demoman będzie utrzymywał dystans, strzelał w ciebie bombami zwykłymi i przylepnymi. Musisz wymusić na nim schowanie się za rogiem, a potem podejść i go zabić. Na krótkim dystansie, będzie miał problemy z celowaniem gdy twój Minigun go atakuje. Demoman biegnący na ciebie z Tarczą Szarży jest właściwie darmowym zabójstwem.
Heavy.png
Gruby
vs Heavy.png
Gruby
Obaj często będziecie walczyć na froncie podczas spotkania. Starcie będzie zależało od tego, kto ma więcej zdrowia, kto zacznie strzelać pierwszy i jakimi broniami się posługujecie. Nawet w pojedynkę masz możliwość zdjęcia Grubego leczonego przez Medyka, jeśli zaczniesz strzelać odpowiednio wcześnie. Generalnie, Gruby z Nataszą albo Tomisławem zwykle przegra z Grubym noszącym zwykłego Miniguna lub Mosiężną Bestię.
Heavy.png
Gruby
vs Engineer.png
Inżynier
Samotny Inżynier jest dużo słabszy od ciebie w pojedynku jeden na jednego. Jeśli weźmiesz Działko Strażnicze z zaskoczenia na bliską odległość, twój Minigun rozwali je szybciej niż ono ciebie. Z większej odległości jednak rozrzut i spadek obrażeń twojej broni robią swoje i lepiej poprosić o pomoc współtowarzyszy. Możesz także za pomocą Pięści ze Stali zrobić za przynętę na działko, żeby inni je rozwalili.
Heavy.png
Gruby
vs Medic.png
Medyk
Samotny Medyk powinien być łatwy do zabicia. Zwykle jednak towarzyszy mu inny przeciwnik, który może cię uszkodzić. Nawet zadając mu obrażenia, Medyk wydłuży jego życie. Dlatego unikaj takich par, a jeśli musisz/chcesz walczyć, atakuj Medyka pierwszego, a być może zmarnujesz jego zgromadzony ÜberCharge.
Heavy.png
Gruby
vs Sniper.png
Snajper
Twoja wielka postura i mała prędkość czyni cię łakomym kąskiem dla Snajpera, nawet jeśli poruszasz się chaotycznie. W pełni naładowany strzał w głowę zabije cię natychmiast, nawet będąc nadleczonym, więc poruszanie się po otwartych przestrzeniach może być ryzykowne. Ze średniej odległości strzelanie w niego skutecznie utrudni mu celowanie, a będąc blisko niego w ogóle nie będzie miał z tobą szans. Wyposaż się w G.R.U. lub Pięści ze Stali, aby ułatwić sobie przejście przez potencjalnie niebezpieczne tereny.
Heavy.png
Gruby
vs Spy.png
Szpieg
Z takich samych powodów jak dla Snajpera, jesteś świetnym celem dla wrogiego Szpiega. Nie licz na innych w wykrywaniu szpiegów, nawet jak przodujesz w walce. Krótka seria z Miniguna na współtowarzyszu powinna odkryć potencjalnego Szpiega. Jeśli Szpieg zniknie, strzelaj kulami aby go wykryć. Jak już go złapiesz, walka powinna być prosta.


Zobacz także