Játékmódok

From Team Fortress Wiki
< Game modes
Revision as of 17:08, 13 May 2014 by Torma25 (talk | contribs) (Támadó/Védekező)
Jump to: navigation, search
A Team Fortress világa
A teljes pályalistáért kattints ide.

Team Fortress 2 jelenleg 7 játékmódot tartalmaz. Az alap játékmódok: zászlófoglalás, ellenörző pont foglalás és területi ellenőrzési pontok. Azonban a frissítéseknek hála sok játékmód (hasznos teher, aréna, a hegy királya és teher verseny) és 2 tanuló pályát adott a játéknak. Ezek a játékmódok, pályák sokféle játékélményt adnak a Team Fortress 2-nek.

Aréna

I say this to you with the unvarnished factualism of plain talk: I love Arena Mode.
Abraham Lincoln, Second Inaugural Address, 1865

Az Aréna pályák úgy vannak tervezve, hogy fönntartsa a Team Fortress 2 osztályainak sokszínűségét, amíg az összpontosított cél a két csapat közötti harc. Amíg a többi játékmód hajol az egyenesen előre, egész csapatot átfogó stratégiákra, addig az Aréna koncentrál különleges taktikai húzásokra, amit a csapat csinál egy egyszerű harcban. Az aréna pályák hordozzák az arena_prefix-et

Az Aréna mód jellemzője a kisebb pálya, hogy rövidebb meccseket biztosítson, mert nem éledsz újra a halálod után. Amikor az Aréna módban meghalsz, sose fogsz belépni néző módba, amíg a kör tart. A pályák álltalában tartalmaznak egy Ellenőrző pontot, a pálya közepén, így olyan, mint a Hegy Királya, csak újraéledés nélkül.

Ha a csapatok kiegyensúlyozatlanok, akkor két játékosnál meg fog jelenni a következő üzenet: "VIGYÁZZATOK, ha elvesztitek ezt a kört, lehet, hogy ki kell ülnötök!", és, ha a csapatuk veszít, akkor a játékosokak néző módban kell lenniük a következő körig.

Néha lehetséges "csak közelharci" kör, amikor a játékosok arra vannak kötelezve, hogy csak közelharci fegyvereket használjanak, az egész körben. A loadoutok is megváltoznak a visszaszámlálás alatt, úgy, hogy játékosok ne tudjanak öngyilkosságot elkövetni, robbanás használatával, valamit a kill és explode parancsokat se használhatják.

A "First Blood" (első gyilkosság) bónusz egyedülálló az Aréna módban. Amelyik Játékos öl először, az krit bónusszal lesz jutalmazva, hogy sok sebzést tudjon okozni.

Arena maps:

Zászlófoglalás

Gamemode ctf.png
Ints búcsút a titkos szarodnak, seggfej
A Felderítő

A Zászlófóglalás jellemzőjeként mind a RED, mind a BLU csapat bázisa tartalmazza a saját információs táskáját (amit ismerhetünk "információként", vagy "aktatáskaként"). Mindkét csapat célja, hogy előbb elfoglalja megadott alkalommal az ellenség táskáját (az alapértelmezett 3 alkalom), miközben próbálják megakadályozni, hogy az ellenség ezt megtegye.

Mind kettő csapat táskája tipikusan a mélyen a területükön belül található, álltalában szimmetrikusan a másik csapatéhoz, egy "Információs szoba"-ként ismert területen. Hogy fölszedje az ellenség táskáját, a Játékosnak muszáj megérintenie azt. Amíg nála van a Játékosnak el kell jutnia az Ő információs szobájába, ahol be kell lépniük a foglalási zónába (, ami fekete-sárga vonalakkal van szegélyezve), hogy elfoglalja az információt. Minden sikeres foglalásnál a Játékos és csapata Krit-bónusszal lesz jutalmazva.

Ha a hordozó játékos meghal, vagy szándékosa eldobja azt az Adminisztrátor értesíteni fogja csapatot a hangosbeszélőn keresztül, és az információ még 60 másodpercig ott fog maradni. A táska fölött lévő időzítő azt fogja mutatni, hogy mennyi idő múlva tér vissza az információ az Információs szobába. Ez alatt az idő alatta táska normális módon szedhető fel. Ha a táskát megint eldobják az időzítő le fog nullázódni. Az ellenség magától nem mozgathatja a táskát, vagy nullázhatja az időzítőt. A táskát nem cipelhetik sérthetetlenségi bónusszal (Pl.: Alap Über-töltés, a Felderítő a Bumm! Atompucsot használva), és cipelés közben nem is kaphatnak ilyen bónuszokat. A táskát szintén nem vehetik föl azok a Katonák, akik Rakétaugrót, vagy olyan Robbantósok, akik a Tapadóbomba-ugrót használják. Láthatatlan kémek nem vehetik fel a táskát, amíg a láthatatlanságk le nem jár. Akárhogy is a Kém megszerezheti a táskát, de ekkor el fogja veszteni az álcáját, és amíg nála van nem fog tudni álcázódni, vagy láthatatlanná váni. A kivétel a Haláli ketyegő, amely használatakor a Kém eldobja a táskát, és normálisan válhat láthatatlanná.

Ha hordozó egy alapvetően elérhetetlen helyen hal meg (Pl.: Bezuhan egy szakadékba), akkor a táska egyből visszakerül az Információs szobába. Ha egyik csapat sem tudja végrehajtani a foglalást, a játék Hirtelen halál módba lép.

Zászlófoglalásos pályák:

Irányító pont

Gamemode cp.png
Ez a pont nem fogja elfoglalni magát, gyertek ide!
A Mérnök

Az Ellenőrzőpont pályáknak két fő fajtájú módja van.

Az Ellenőrző pontok kör alakú platformok, csapat színezésű fénnyel és hologrammal, a pont közepén (elfoglalatlan pontoknak fehér fényük és fehér hologrammjuk van). Ahhoz, hogy elfoglald az ellenség Ellenőrző pontját, csak rá kell állnod addíg, amíg a foglalás-mérő megtelik a csapatod színével. Ha többen álltok a ponton, korlátozott mértékig gyorsabban fogjátok foglalni azt. A felderítők, akárcsak a Katonák/Robbantósók a Szúró fájdalmat használva, kettő emberként fognak foglalni. A foglalás nem lehetséges, mind két csapat tagjai állnak a ponton. Ha az összes foglaló meghal, vagy elmenekül, a foglalás befejezése előtt, a foglalás mérő nem egyből fog törlődin, hanem szép lassan el fog fogyni.

Négy fő típusú ellenőrzőpont pálya van-Normál ellenőrzőpont, Uralkodó ellenenőrzőpont, Támadó/Védő, Középkori Támadó/védő

Normál Ellenőrzőpont

A Normál Ellenőrzőpont, vagy Egyvonalú Ellenőrzőpont pályák szimmetrikusak. Mind kettő csapat kettő, már álltaluk ellenőrzött pontal kezd, és a középső pont elfoglalatlan. Az a csapat nyer amelyik először foglalja el az össze pontot. A hagyományos Ellenőrzőpont pályák Hirtelen halál módba lépnek, ha egyik csapat sem képes elfoglalni az összes pontot. A Spawn-hoz közelebbi pontokat az ellenség gyorsabban fogja elfoglalni.

Normál Ellenőrzőpont pályák:

Uralkodó Ellenőrzőpont

Az Uralkodó Ellenőrzőpont pályákat szimmetrikusan játszák. Mindkét csapat nulla, már eleve irányított pontal kezd, és az összes pont elfoglalatlan a kör elején. Hagyományos Ellenőrzőpont pályák Hirtelen halál módba lépmrk, ha egyik csapat sem foglalja el mind az öt ellneőrzőpontot, mielőtt lejár az idő. Nem úgy mint az Uralkodó Ellenőrzőpont, ahol ha egy csapatnak egyszer megvan az összes pont, nyernek, a pontok foglalási méter telítettségétől függetlenül.

Uralkodó Ellenőrzőpont pályák:

Támadó/Védekező

Gamemode attackdefend.png
Legközelebb rohadtul szólni fogtok, mielőtt az Én pontomra álltok.
A Robbantós

A Támadó/Védekező pályák aszimetrikusak. Kezdtben az összes pont a RED csapaté. A BLU csapat akkor nyer, ha elfoglalja a RED csapat összes pontját. A pontok egy megadott sorrendben foglalhatóak el (Ebben a Gravel Pit és a Steel pályák kivételt tesznek. A RED csapat akkor nyer, ha sikeresen megakadályozza, hogy a BLU csapat elfoglalja az összes pontot, az idő lejárta előtt. A BLU csapat álltal elfoglalt pontik lezártak lesznek (lásdföljebb), és a RED csapat már nem foglalhatja vissza.

Támadó/Védekező pályáknak különféle stílusai vannak. Néhány pályánál, mint a Dustbowl-nál, vagy az Egypt-nél, a BLU csapatnak 3, egyenként 2 Ellemőrző pontot tartalmazó szakaszt kell elfoglalnia, hogy nyerjenek. Ha a támadók elbuknak, ők lesznek a védők, és a pálya az első szakasztól kezdődik újra. Más pályáknál, mint a Gravel Pit, vagy a Junction a támadók sajátdöntésük szerint foglalhatják el az első két pontot (A,B). Miután mind a kettőt elfoglalták mehetnek elfoglalni a harmadik (C) pontot. A Steel egyedülálló Támadó/Védekező pálya, ahol jelentéktelen pontok (A,B,C és D) elfoglalása midössze könnyebb elérést biztosít a ellenőrzőpnothoz (E), úgy, hogy több lehetséges útvonalat szabadít fel (hidak mennek a ponthoz), tehát különleges ugrásokkal nem rendelkező osztály is elfoglalhatja a pontot. A játék eljén egy észrevétlen Felderítő elfoglalhatja pontot, mielőtt a védők észbekapnának.

Támadó/Védekező pályák:

Középkori Tamdó/Védekező

Gette It Onne!
Hogy kerülhettek a Team Fortress 2 férfias férfiai a tizedik századi csatatérre? Egyszerű. A Katona fölhergelt egy varázslót.
Valve

Az alábbi linken megtekintheted a szintén álltalam fordított, bővebben kifejtett Középkori mód szócikket: Középkori mód

A Középkori Támadó/Védő a középkori mód késze, amit az Ausztrál Karácsony frissétesben adtak a játékhoz. Úgy kell játszani, mint egy normális Támadó/Védő játékot, csak egy nagy csavarral: Nem lehet lőfegyvereket használni, csak "Öreg fegyvereket", és, ha az emberek meghalnak egy kis medikitet dobnak, a fegyvereik helyett. A chatben is szűrők vannak, ami régi stílusú szavakká változtatja a chatbe írt szavakat (csak angolul).

Középkori Táamdó/Védő pályák

A Hegy királya

Gamemode koth.png
1985-ös felfedezésük óta a hegyek elbűvölték a királyokat
Az osztály frissítés

A Hegy királya hasonló az arénához. A Hegy királyának lényege a pálya közepén lévő egyszerű Irányító pont, ami a kör elején elfoglalatlan és le van zárolva. A csapatoknak utat kell törniük a pont felé, és elfoglalni azt, amint ez lehetséges lesz. Amint az egyik csapat elfoglalja, az órájukon elindul egy 3 perces visszaszámlálás. Ha az ellenséges csapat visszaszerzi a pontot, akkor az Ő órájuk kezd el visszaszámolni, míg a másik óra megáll, addig amíg a pont nem lesz újra az övék. A csapat akkor nyer, ha az idejük lejár.

A Hegy királya pályák: