A Fate Worse Than Chess

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
A Fate Worse Than Chess
AFateWorseThanChess1.jpg
Informace o komiksu
Vydán: 13. srpna 2012
Stránek: 33
Umělec: Heather "makani" Campbell
Jim Murray (přebal)
Spisovatel: Jay Pinkerton & Erik Wolpaw
Kolorista: Nick Filardi
Pozorně mě poslouchejte, Bidwelli. Tohle jsou pravdivá slova. Budu bojovat s tou @#$%nou opicí.
Saxton Hale

A Fate Worse Than Chess (Osud Horší Jak Šachy) je komiks vydaný 13. srpna 2012, jako součást Mann vs. Machine. Jde o pokračování předešlého komiksu, Blood Brothers. Děj komiksu se odehrává okolo Mann Co., které bylo napadeno Grayem Mannem a jeho armádou robotů. Saxton Hale povolává žoldáky, aby mu pomohli odrazit onu robotí invazi, a dále také bojuje s Yetim.

Souhrn

Komiks začíná scénou kde se dva vědci baví o tom, jak je možné, že mimozemšťané mohou dýchat kyslík ze Země. Saxton Hale vyprávění přeruší, a oznamuje jeho "nový způsob" vyprávění příběhů: Explozice®. Scéna je potom předělána dle zásad "explozice", načež se z vědců se staly dvě ženy s meči, bojující na smrt. První žena vyžaduje odpověď na to, jak mimozemšťané dokáží dýchat Zemský kyslík, což vede k souboji nad kráterem sopky. Saxton pyšně znovu přeruší vyprávění, aby znovu předvedl "explozici", tentokráte ale v "explozivním příběhu" komiksu A Fate Worse Than Chess.

Komiks se poté přesouvá do oblasti Samdrup Jongkhar v Bhútánském Království, kde se Saxton Hale, přestrojený jako specialista na násilí primátů (také jako hipík), pod jménem "Doctor Joanbaez", dožádal setkání s vysoce ohroženým Yettim, posledním svého druhu. Mezitím je přestrojený Pan Bidwell informován o útoku na všechny továrny Mann Co., a trvá na tom, že by měli okamžitě odjet, ale Hale na svém souboji s Yettim trvá. Bidwell se rozhodne natočit video jak Hale bojuje s Yettim, zatímco žoldákům bude vysvětlovat jejich nastávající úkol, spočívající v souboji s armádou robotů Graye Manna.

Komiks se poté znovu přesune, tentokrát ke Slečně Paulingové, která právě žoldákům ukazuje ono video s Halem, který je informuje o úmrtí bratří Mannů, což vyúsťuje v jejich propuštění. Nicméně, s přibližujícím útokem robotů na základnu Mann Co., jsou žoldáci znovu zaměstnáni, aby pomohli Mann Co. bránit. Ačkoli nejsou za jejich práci placeni, Slečna Paulingová prozradí že roboti jsou (nějakým záhadným způsobem) poháněni penězi, které z nich po zničení vypadnou. Tyto peníze si mohou žoldáci ponechat. Komiks končí proslovem Slečny Paulingové, která žoldákům sděluje že tentokrát nebojují jen za Mann Co., nebo za Saxtona Halea, ale za svá zaměstnání.

Strany

Strany (v češtině)

Poznámka: Tyto strany byly neoficiálně přeloženy českým moderátorem serveru Steam Translation, SC

Poznámky

Strana 28
  • Spyův oblek byl na předešlé straně pruhovaný, nicméně na této straně pruhy zmizely.
  • Soldier je oblečený v červených maskáčích, ale nosí přilbu BLU Soldiera.
Strana 32
  • Engineer nosí jiné tričko než to obvyklé, týmově zbarvené (ze strany 28 a 29).
  • Lze zahlédnout kousek Engineerových oranžových vlasů, ačkoliv těžce leč většinu zakrývá jeho helma. I přes fakt že v minulém čísle byl plešatý.

Drobnosti

  • Název komiksu je slovní hříčkou slov "a fate worse than death" (osud horší jak smrt).
Strana 8
  • Malá poznámka, "viz. Team Fortress #2", je (mimo očividného odkazu na název samotné hry) odkazem na úmrtí Blutarcha a Redmonda Mannových rukou Gray Manna v druhém ze dvou předešlých komiksu dějové sekce Štěrkové Války, Blood Brothers; prvním komiksem sekce je Loose Canon. Děj obou těchto komiksů byl později zesumarizován v komiksu Catch-Up, který slouží jako prolog k sérii TF Komiksy (Anglicky).
Strana 9
  • Haleův alias (Doctor Joanbaez) odkazuje na Joanu Baez, folkovou zpěvačku, známou pro své horlivé aktivistické politické názory o boji proti násilí.
Strana 17
Strana 32

Zhlédněte také

Externí odkazy