Los Gorszy od Szachów

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Los Gorszy od Szachów
AFateWorseThanChess1.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 13 sierpnia 2012
Liczba stron: 33

Los Gorszy od Szachów jest komiksem wydanym 13 sierpnia 2012 roku. Jest on kontynuacją wcześniejszego komiksu, Bracia Krwi. Wydarzenia opisują szczegóły inwazji na Mann Co. przez Gray Mann'a i jego armię robotów. Saxton Hale rekrutuje Najemników z Team Fortress 2 aby zniszczyli oni nadchodzącą inwazję robotów. Saxton także walczy z Yeti.

Komiks został wydany jako część Aktualizacji Mann kontra Machiny.

Streszczenie

Los Gorszy od Szachów rozpoczyna się sceną, w której dwóch naukowców dyskutuje na temat, jak kosmici mogą oddychać za pomocą Ziemskiego tlenu. Saxton Hale przerywa ich rozmowę i przedstawia swój "nowy sposób" opowiadania historii: eksplozycję. Scena jest ukazana ponownie, tym razem w formie "eksplozycji"; naukowcy są teraz dwoma kobietami uzbrojonymi w miecze. Pierwsza domaga się wiedzy na temat, jak kosmici potrafią oddychać tlenem, co skutkuje walką na miecze nad kraterem wulkanu. Saxton ponownie przerywa komiks, tym razem przedstawiając "eksplozycję" w "eksplozycyjnej historii" zatytułowanej Los Gorszy od Szachów.

Komiks przechodzi do dzielnicy Samdrup Jongkha w Królestwie Bhutanu, gdzie Saxton Hale, przebrany jako specjalista od przemocy naczelnych, "Doktora Joanbaeza", poprosił o spotkanie z ostatnim yeti, kiedy to przebrany Mr. Bidwell zostaje poinformowany o ataku na wszystkie siedziby Mann Co. Bidwell upiera się, aby powrócić do firmy, lecz Hale upiera się na walkę z Yeti. Bidwell decyduje się na nagranie walki Hale'a z yeti, podczas gdy on informuje najemników o nadchodzącej bitwie z armią robotów Graya Manna.

Komiks następnie przechodzi do Pani Pauling, która pokazuje najemnikom taśmę Hale'a, który informuje ich o tym, że razem ze śmiercią braci Mann zostali oni zwolnieni ze swojej pracy. Jednakże, dzięki atakowi robotów na siedziby Mann Co., zostali oni ponownie zatrudnieni do walki z nimi. Pomimo faktu, że nie otrzymują żadnej zapłaty za tą pracę, ku ich przerażeniu, Pani Pauling ujawnia, że roboty są w jakiś sposób zasilane plikami pieniędzy, więc po zniszczeniu wroga wszystkie pieniądze, które wypadną z resztek mogą zostać zabrane przed najemników. Komiks kończy się, kiedy Pani Pauling mówi najemnikom, że nadchodząca walka nie jest tylko walką o przetrwanie Mann Co., lecz także walką o ich pracę.

Strony

Ciekawostki

  • Tytuł komiksu jest grą słów oparta na "los gorszy od śmierci", oznaczającą jakiekolwiek nieszczęście, które zmieniło by życie na gorsze.
  • Jest to pierwsze pojawienie się Medyka w komiksach, nie licząc jego zdjęcia z ostatniej strony komiksu Poznajcie Reżysera.

Strona 8

  • Notka "Zobacz Team Fortress #2", jest odniesieniem do nazwy komiksu i gry.

Strona 27

  • Na początku Skaut nosi ubranie koloru czerwonego, lecz w pozostałości komiksu jego koszula jest niebieska.
  • Siedząca poza Pyro jest odniesieniem do mema "Sitting Pyro" (Siedzący Pyro), który po raz pierwszy pokazał się w Śniątecznym komiksie.

Strona 30

  • Odpowiedź Pani Pauling do Skauta jest nawiązaniem do jego prób flirtu w komiksie Poznajcie Reżysera.

Strona 32

Zobacz też

Linki zewnętrzne