Krvácení

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Sniper 
Killicon bleed.png
 Spy
Ikona na displeji při krvácení
You know what yer dominatin' now? Bleedin'.
Sniper

Krvácení je efekt způsobující poškození, který vyvolávají určité zbraně. Pokud začne hráč krvácet, budou jeho body zdraví ubíhat rychlostí 4 body zdraví za polovinu vteřiny dokud efekt nevyprchá, oběť nezemře nebo dokud se nedostane k balíčku zdraví nebo Doplňovací skříni. Krvácení nelze zastavit vodou ani předměty spoluhráčů s výjimkou Sandviche a Buffalo Steak Sandviche.

Krvácející hráči se o svém stavu dozví díky neustálému škubaní, červeně blikající obrazovce a díky ikonce kapky krve nad ukazatelem zdraví. Ostatní hráči poznají krvácení podle částic krve, které hráč vypouští.

Doba krvácení se liší v závislosti na zbrani, která hráče zasáhla a opakovaným zásahem nemůže být krvácení znásobeno ani prodlouženo na delší dobu, s každým zásahem se totiž doba krvácení resetuje na čas daný druhem zbraně. Přestože krvácení nemůže způsobit kritické poškození, může být Mini-kritické, pokud je cíl pokrytý záhadnou tekutinou Jarate, pokud je označen pomocí Fan O'War nebo pokud je hráč, který způsobil krvácení podpořen efektem Buff Banneru.

Krvácení lze použít ke způsobení značného poškození bez přílišného vystavování se v boji a k vyhledání neviditelných Spyů, kteří budou viditelně krvácet i přes svoji neviditelnost.

Přiřazené zbraně

Seznam zbraní způsobující krvácení
Sekundární Flying Guillotine
  • Flying Guillotine je pomocí primárního tlačítka hozen podobně jako Mad Milk a při zásahu nepřítel způsobí krvácení. Efekt trvá 5 sekund a dovoluje tak každému zásahu způsobit 90 bodů poškození.
Flying Guillotine
Na blízko Boston Basher Three-Rune Blade
  • Boston Basher a Three-Rune Blade způsobují krvácení na 5 sekund a dovolují tak každému zásahu způsobit 75 bodů poškození.
    • Pokud hráč zasáhne sám sebe, způsobí si pouze 18 bodů poškození, takže spolu s pětisekundovým krvácením utrží až 58 bodů poškození.
Boston Basher Three-Rune Blade
Wrap Assassin
  • Wrap Assassin sekundární střelbou vytřelíte ozdobu podobně jako u Sandmanu ale zasažený nepřítel začne krváce. Efekt trvá 5 sekund a dovoluje tak každému zásahu způsobit 55 bodů poškození.
    • Hození ozdoby z větší dálky způsobí kritický zásah, ale síla krvácení se nijak nezmění, takže celkové poškození bude 85 bodů.
Wrap Assassin
Na blízko Southern Hospitality
  • Southern Hospitality způsobuje krvácení na 5 sekund, každý zásah touto zbraní tak může způsobit až 105 bodů poškození.
Southern Hospitality
Na blízko Tribalman's Shiv
  • Tribalman's Shiv způsobuje krvácení, které trvá 6 sekund, takže každý zásah touto zbraní může celkem způsobit přibližně 81 bodů poškození.
Tribalman's Shiv


Drobnosti

  • Když bylo krvácení poprvé představeno při vydání Tribalman's Shiv, ikonka při zabití ukazovala ikonu zbraně, kterou hráč držel v ruce, když jeho oběť vykrvácela, pokud byl hráč mrtvý nebo držel v ruce Jarate, zobrazila se ikona "lebka a zkřížené hnáty".

Galerie