Art Pass Contest

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Artpass title.png

Art Pass Contest (tłum. Konkurs Wizji Artystycznych) jest konkursem zorganizowanym przez was TF2Maps.net. Uczestnicy dostali zadanie o wzięcie map typu Atak/Obrona stworzonych przez Valve, wyciągnięcie z nich oryginalnych tekstur i detali, a następnie zmienić je w taki sposób, aby mapa wyglądała na całkowicie inną, a zwycięskie prace mogły zostać dodane do Team Fortress 2 wraz z aktualizacją. Konkurs został ogłoszony na Oficjalnym Blogu TF2 16 Lipca, 2010; zakończył się w dniu 25 Września, 2010. Zwycięzcy zostali ogłoszeni 14 Października, 2010.

Wytyczne i Terminy

Generalne wytyczne zostały ogłoszone, a są to m.in. brak reklam, brak pomocników, lub korzystanie z treści innych artystów bez ich pozwolenia. Mapy można była zgłaszać do 25 Września, 2010 – 11:00. Pełna lista wytycznych dostępna jest tutaj (angielski).

Nagrody

Nagrodą Art Pass Contest było wprowadzenie nowych tekstur do gry. Wszyscy uczestnicy (ludzie którzy wysłali gotowe mapy) zostali nagrodzeni przedmiotem w grze, Medalionem Twórcy Map.

Historia

W Art Pass Contest pierwotnie nie miał się tworzyć map od podstaw. Mapperzy początkowo mieli dostać kawałek niedokończonej mapy i dokończyć ją wedle uznania. Następnie mieli oddać gotowy projekt do Valve, którzy mieli zdecydować czy jest wystarczająco dobry, aby stać się oficjalną mapą. Dario Casali (angielski) (projektant poziomów w Valve) polubił pomysł ZPQ (były pracownik TF2Maps), co doprowadziło ZPQ do rozpoczęcia organizowania konkursu i do zalegalizowania przekazania praw autorskich do Valve.

21 Stycznia, 2010, Valve potwierdziło, że ten konkurs jest dobrym pomysłem, ale nie mieli odpowiedniej mapy do niego. Poza tym, prace nad takowym konkursem mogły zostać przysłonięte przez nadchodzącą Aktualizację Inżyniera.

Robin Walker wysłał e-maila do ZPQ 29 Stycznia, 2010 informując go, że Valve posiada mapę nad którą nie pracowali od dłuższego czasu, i nie zrobili do niej tekstur. Zapytał ZPQ, czy TF2Maps utworzy konkurs w którym Valve przekaże mapperom pliki VMF (pliki z mapą), nad którymi będą mogli pracować, i rywalizować o najlepszą wizję artystyczną. Jeżeli rezultat końcowy będzie dobry, zostanie dodana do gry.[1]

Dwie mapy które zwyciężyły, zostały dodane do gry jako część Scream Fortress.

Wideo promocyjne

Pokaz map

Zwycięzcy

14 Października, 2010, Valve ogłosiło na Oficjalnej Stronie TF2 zwycięzców:

Specjalnie nagrodzeni:

Galeria

Odnośniki

  1. "Jak Art Pass Contest stał się taki jaki jest." (angielski), post napisany przez zpqrei na TF2Maps.net, 21 Sierpnia, 2010.