4 kontra 4

From Team Fortress Wiki
< 4v4
Jump to: navigation, search

4v4 (4 kontra 4) jest układem graczy we współzawodnictwie w Team Fortress 2. Polega on na walce dwóch drużynach składających się z czterech graczy każda, a limit wszystkich klas ograniczony jest do 1. Rozgrywka toczy się w większości na mapach typu Król Wzgórza. Ten układ bardziej skupia się na rozwijaniu indywidualnych możliwości graczy niż standardowe 6 kontra 6.

Ogólnie

4 kontra 4 pozwala na posiadanie w drużynie każdej klasy (maks. po 1). Gruby i Medyk są jedynymi klasami, które nie mogą być razem w drużynie. Ze względu na to i niewielką ilość zbanowanych broni, liczba dostępnych dla zespołu strategii jest ogromna.

Standardowy układ graczy prezentuje się następująco:

Medyk przeważnie przez całą grę nie zmienia klasy, chociaż zdarza się iż przez moment następuje wymiana Medyka za Grubego. Demoman może znacznie częściej zmieniać klasę na inną, chociaż przeważnie tego nie robi. Skaut i Żołnierz mogą bezproblemowo zmieniać swoją klasę przy każdej śmierci. Pyro i Snajper są najlepszym wyborem, oczywiście jeśli przeciwny zespół się tego nie spodziewa.

Mapy

Układ 4 kontra 4 aktualnie jest grany jedynie w lidze UGC. 4 kontra 4 rozgrywa się na mapach:

Zbanowane bronie

W lidze UGC 4 kontra 4 zbanowane są poniższe bronie: