2Fort Invasion

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
2Fort Invasion
Ctf 2fort invasion.png
Základní informace
Typ mapy Capture the Flag
Název souboru: ctf_2fort_invasion
Tvůrce: Miguel "BANG!" Melara
Michael "::Egan::" Egan
The Ronin
Martin "Chaofanatic" Ellis
Ryan "Freeflow" Leitao
James "Retro" Wright
Aeon "Void" Bollig
Harlen "UEAKCrash" Linke
Informace
Prostředí: Zemědělské
Zasazení: Noc
Hluboká voda: Yes
Pyrovision: No
Předměty na mapě
Healthico.png Lékárny: Smallhealth.png ×2  •  Mediumhealth.png ×4
Ammoico.png Náboje: Smallammo.png ×2   •   Mediumammo.png ×4
Map Photos
Menu photos ctf 2fort invasion.png
Map Overview
2Fort Invasion overview.png
The aliens are taking over but the teams are too busy trying to figure out better ways to kill each other with alien artifacts.
— Invasion Update
2Fort Invasion má několik variant, například Capture the Flag.

2Fort Invasion je komunitou vytvořená Capture the Flag mapa. Jedná se o verzi 2Fortu přidanou v aktualizaci Invasion Community Update.

Hra ne této mapě se odehrává v noci a obě základny byly přeměněny ve vůzkumné laboratoře zkoumající mimozemské technologie.

 • Kvůli biologickému výzkumu mimozemských technologií v tajné laboratoři BLU se budova BLU podobá budově, která je upravena, aby zadržela biologický materiál. Plakáty v této budově buďto odkazují na studium mimozemské biologie nebo dělají reklamu sponzorům rádia KKBC.
 • Kvůli rozesetým kouskům zničených létajících talířů je základna RED vzhledově uzpůsobena tak, aby připomínala boj mezi mimozemšťany a žoldáky. Tajná laboratoř RED zkoumá objevenou mimozemskou technologii, ke které patří například portály a nové zbraně. Většina plakátů v této budově je stylizována do podoby propagandistických plakátů 2. světové války.

Zničené mimozemské součástky jsou rozesety po mapě a explodují, pokud jsou poškozeny, podobně jako Dýňová bomba.

Lokace

Outside locations

Vnější lokace

 • Bridge: Most spojující obě základny. Tento most je ostřešen, takže na jeho střechu mohou vyskočit Scouti s dvojitým skokem, Pyrové s Thermal Thrusterem, Demomani pomocí sticky jumpu a Soldieři pomocí rocket-jumpu, což jim dovoluje přeběhnout střechu mostu a přeskočit na cimbuří nepřátelského týmu. Střecha také poskytuje ochranu hráčům překračujicím most, což znamená, že většina boje na této mapě je zamýšlena v prostředí základen. Scouti nemají problém se dostat na střechu mostu, ale často se stane, že při pokusu vyskočit na nepřátelské cimbuří špatně načasují druhý skok a skončí na prostranství před základnou. Okraj střechy mostu obsahuje chybu, která způsobí, že pokud Scout skáče ze samotného okraje střechy, tak si hra myslí, že "padá" namísto skoku, takže mu už zbývá pouze jeden skok namísto dvou. Pokud skočí o něco dřív, použije ke skoku Force-A-Nature nebo používá Atomizer, nebude s tímto mít žádný problém. Scouti, Pyrové, Demomani a Soldieři jsou na střeše zranitelní vůči nepřátelským Sniperům, kteří mohou střelbou omezit nebo zkrátit jejich skoky a tím pádem jsou významnou překážkou pro útočící tým.
 • Entrance: Po překročení mostu hráč narazí na dva přízemní vchody do základny. Tyto vchody jsou v budově krátce prodlouženy. Z tohoto bodu má průchod následně tvar T. Pokud hráč na konci chodby zahne doleva, dostane se ke schodišti směřujícímu do kanalizace, ale také k chodbě, která ho zavede ke spawnu na cimbuří a Courtyard (ve stropě jsou vsazena padací dvířka, kterými se mohou hráči ze spawnu dostat do této chodby).
 • Entrance side room: Pokud hráč v chodbě zahne doprava, octne se ve středně velké místnosti s průchodem na její opačné straně, který vede na nádvoří. V této místnosti se velmi často pohybují hráči obou týmů, jelikož je to přímá spojovací cesta mezi nádvořím a hlavním vchodem. Engineeři zde mohou postavit malé hnízdo, které na nějakou dobu zabrání nepřátelskému týmu, aby se skrze toto místo dostali. Navíc vzhledem k velikosti této místnosti se zde často nacházejí Spyové. Většina 2Fortu je příliš úzká na to, aby se v ní mohl ukrýt neviditelný Spy, ale tato místnost je výjimkou, která jim umožňuje nenápadně projít a vyhnout se opačnému týmu.
 • Battlements: Cimbuří nacházející se na přední straně v patře obou základen, které má ve středu "bunkrovou" část. Tato část obsahuje velká okna beze skel a má vlastní střechu. Tato okna poskytují téměř neomezený rozhled na centrální část mapy. Tomuto cimbuří se velmi často říká "balcony," "Sniper ledge" nebo "Sniper deck" kvůli tomu, že jeho hlavním účelem je výhodná pozice pro Snipery. Římsa poskytuje Sniperům výborný rozhled na centrální část 2Fortu s výjimkou mostu a vodní stoky pod ním. Strana RED má římsu umístěnou dost vysoko na to, aby pád z ní způsobil poškození pádem, zatímco strana BLU není dost vysoko, aby způsobila poškození pádem.

Lokace v základnách

 • Sewers: Tunely pod oběma základnami, které vedou z vody pod mostem k "Entrance", se běžně nazývají "Sewers". Mají několik ostrých zatáček, které vytváří nespočet slepých míst, ve ktrých se může nacházet nepřítel. Tyto tunely jsou většinou využity k nenápadnému vstupu do nepřátelské základny bez upoutání pozornosti nepřátelských Sniperů. Prostory kanalizace jsou velmi úzké, takže je v této oblasti pro Spye obtížné se vyhnout nepřátelům.
 • Sewer room: V obou kanalizacích se nachází rohová místnost umístěna tak, že nikdy není možné z tunelů vidět celý prostor této místnosti. V prostoru této místnosti, kde se nachází voda má tunel 90-stupňový ohyb a na straně záklany je tunel velmi dlouhý bez jakýchkoliv přerušení, ohbí nebo blokací. Tato dlouhá část tunelu poskytuje dobrý rozhled mezi místností a východem z kanalizace. V těchto místnostech často staví hnízda Engineeři, kteří staví Teleporty, aby svému týmu poskytli snadný přístup do nepřátelské základny, a Sentry Gun aby zabránili nepřátelskému týmu ve využití toho samého místa.
 • Courtyard: Nádvoří, které je hlavním spojovacím bodem mezi přízemím a prvním patrem v obou základnách. Jedná se o uzavřený prostor bez střechy v obou základnách vedle hlavního spawnu, který se nachází po pravé straně hráče při východu ze spawnu. Ze tří stran je obtočeno vysoko umístěnou římsou, na které se nachází vchod vedoucí ke hlavnímu spawnu, schodiště vedoucí dolů k místnosti s inteligencí. Také se zde nachází přízemní vchody do chodeb vedoucích ze středu mapy. Dvě schodiště umožňují přístup z přízemí do prvního patra. Engineeři toto místo často využívají jako hlavní obrannou pozici, jelikož jde o jediný přístup k místnosti s inteligencí pro většinu tříd. Postavením Sentry Gun může Engineer úspěšně bránit útočníkům v přístupu k inteligenci, obzvláště pokud je umístěna tak, aby kryla i vchod z cimbuří.
 • Grate: Malá místnost s mřížovanou podlahou nad chodbami vchodů do obou základen. Je přímo spojena s prvním patrem, takže je hráči často využívána k rychlému přístupu k obraně vchodu do základny. Demomani, Soldieři, Engineeři, Scouti a Pyrové zde mohou proskočit do druhého patra, což slouží jako alternativní přístupový bod do prvního patra základny. Třídy jako Engineer a Demoman mohou krýt oblast nad touto mříží a zabránit tak přístupu nepřátel skrze hlavní vchod. Skrze mříž lze udělit explozivní poškození.
 • Upstairs: Velká místnost v patře napřímo spojena s hlavním spawnem. Z této místnosti vede východ na cimbuří, "Grate", "Spiral" a "Courtyard". Touto ístností velmi často prochází hráči, protože jde o hlavní uzel základny, který spojuje takřka všechny důležité oblasti základny. Často tudy procházejí Scouti, kteří vyskočili na cimbuří, jelikož tato místnost umožňuje rychlá přístup k inteligenci skrze spirálovitou rampup. Této místnosti se často říká "hay room", "hayloft" (kvůli velkým hromadám sena) nebo jednoduše "upstairs lobby".

Hlavní přístupové lokace v základnách

 • Wheelchair Access Ramp (Spiral): Spirálovitá rampa vedoucí z Basement nahoru do základny je jedním ze dvou přístupových bodů do místnosti s inteligencí. Stejně jako Sewers je Spiral úzká chodba s pravoúhlými zatáčkami. Toto často způsobuje boj na blízkou vzdálenost a vzhledem k tomu, že je chodba tak úzká, tak lze pomocí Dispenseru, Sentry Gun nebo Heavyho zablokovat nepřátalům přístup touto cestou. Na vrchu je Spiral spojena s místností v patře pomocí malé místnosti, ve které se nachází malá lékárnička a box s municí. V rozích této místnosti se mohou ukrýt Spyové. Z velké místnosti v patře je přímý výhled na vrchní část Spiral, což umožňuje Sniperům zneškodnit nepřátele, kteří prchají s inteligencí. BLU spirálová rampa byla zúžena a je tak možné ji snadno zablokovat pomocí Dispenseru.
 • Stairs: Tato část obsahuje dlouhé schodiště vedoucí z nádvoří do podzemí základny. Jedná se o druhý přístupový bod k místnosti s inteligencí. Často se této části říká "back stairs", "long stairs", "straight stairs" nebo jednoduše "straight". Také je nazývána "L-Shaft", protože v předchozích verzích 2Fortu obsahovala ještě i výtah.
 • Data Hall (Basement): Toto je podzemní část mezi Spiral a Stairs. Vede k místnosti s inteligencí a na konci u Stairs se nachází třetí resupply místnost, ve které se však po smrti nikdy nemohou spawnout hráči. Ve středu Data Hall se nachází střední lékárnička a box s municí.
 • Intelligence Office: Místnost s inteligencí, která má dva vchody z Data Hall. Jedná se o hlavní obranný bod 2Fortu a často ji brání větší počet hráčů, obzvláště Engineerů. Intelligence leží na stole v opačném rohu obou vchodů. Rozložení této místnosti je uzpůsobeno tak, aby bylo pro obránce snadné vytvořit obranné hnízdo, které se jen velmi těžko zničí bez ÜberCharge.

Strategie

Původní článek: Community 2Fort Invasion strategy

Minulé změny

Patch z 6. října 2015 (Invasion Community Update)

 • [Nezmíněno] Přidána mapa 2Fort Invasion

Patch z 8. října 2015

 • Opraven problém, kdy vybuchující součástky (na Invasion mapách) udělovaly poškození spoluhráčům z toho samého týmu, pokud byly poškozeny pomocí šípu

Patch z 15. října 2015

 • Opraveno několik míst, kudy se mohli hráči dostat mimo mapu

Patch z 13. listopadu 2015

 • [Nezmíněno] Mapy z aktualizace Invasion Community Update byly přidány do běžného seznamu quickplay map.

Patch z 28. března 2018 #1

Chyby

 • Hráči se mohou zaseknout v mimozemských bombách.

Galerie

Plakáty

BLU: Laboratoř mimozemské biologie

RED: Výzkum mimozemské technologie / boje s mimozemšťany

Plakáty v této budově vzdávají hold slavným propagandistickým plakátům Spojených Států Amerických ve 2. světové válce.

Inteligence

Zhlédněte také